هدر موبایل
1394/10/01 11:01:00
سرویس سیاسی
سالک:

مباحث سیاسی در ماهیت مجلس خبرگان نیست/ جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز چراغ راه مردم هستند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مباحث سیاسی در ماهیت مجلس خبرگان نیست عنوان کرد: مردم به جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز اعتماد دارند و می توانند در موضوع حاکمیت دینی یعنی رهبری چراغ راه مردم باشند.
مباحث سیاسی در ماهیت مجلس خبرگان نیست/ جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز چراغ راه مردم هستند عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مباحث سیاسی در ماهیت مجلس خبرگان نیست عنوان کرد: مردم به جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز اعتماد دارند و می توانند در موضوع حاکمیت دینی یعنی رهبری چراغ راه مردم باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/109809.jpg مباحث,سیاسی,در,ماهیت,مجلس,خبرگان,نیست/,جامعه,مدرسین,و,جامعه,روحانیت,مبارز,چراغ,راه,مردم,هستند Icana

احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت مجلس خبرگان و نزدیک شدن به فصل انتخابات گفت:  مجلس خبرگان ولایت یکی از ارکان اساسی و مهم انقلاب اسلامی به شمار می رود و این مطلب قابل توجه  است که هر چه  شخصیت های فقهی و و حوزوی در این رکن اساسی سوی حضور پر قدرتی پیدا کنند در تقویت و تدوام انقلاب اسلامی نقش اساسی خواهند داشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم شورای اسلامی  با بیان اینکه باید در بحث حاکمیت دینی یعنی رهبری با قدرت ورود  کنیم، اظهار کرد: اهل خبره در معرفی این کاندیداها برای حضور در مجلس خبرگان قاعدتا جامعه علمیه و جامعه مدرسین خواهند بود و این مجموعه ها هستند که می توانند افراد فقیه را از جهات مختلف اخلاقی، سوابق و مسائل مختلف به مردم معرفی کنند و مردم به اعتماد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز عمل کنند.

وی تاکید کرد: تا جایی که  اطلاع دارم این موضوع بین  جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین با قدرت و با شخصیت‌های معینی پیش رفته که امیدواریم نقش اساسی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری داشته باشد.

 

طرح شورای رهبری برای دو قطبی کردن جامعه است

سالک با اشاره به سیاسی کار در موضوع مجلس خبرگان گفت: اخیرا بحث هایی در کنار موضوع  انتخابات مجلس خبرگان از قبل شورای رهبری یا مسائلی از این معقوله مطرح می شود ، کسانی که این موضوع را در شرایط  کنون مطرح می کنند جز دو قطبی کردن فضای جامعه نقشی دیگری نخواهند داشت و این حرفها خلاف قانونی اساسی است و باید مراقب بود جامعه فریب این مطالب و افکار را نخورد.

 رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنس مجلس خبرگان  نزاع سیاسی نیست، تاکید کرد: مباحث سیاسی در ماهیت مجلس خبرگان نیست بلکه مباحث ارزشی و دینی مطرح است که باید رعایت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet