هدر موبایل
1394/10/01 13:31:00
سرویس سیاسی
دواتگری با اشاره به درخواست طرف مقابل مبنی بر فروش اب سنگین قبل از اجرای برجام:

آب سنگین اضافی را پس از اجرای برجام هم می توان فروخت/درخواست‌های خارج از چارچوب برجام روند اجرای توافق را کند می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شکل گیری برجام را مبتنی بر اراده طرفین دانست و افزود:اجرای گزینشی و درخواست های برخی اقدامات خارج از چارچوب برجام می تواند به ماهیت برجام خدشه وارد کند.
آب سنگین اضافی را پس از اجرای برجام هم می توان فروخت/درخواست‌های خارج از چارچوب برجام روند اجرای توافق را کند می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شکل گیری برجام را مبتنی بر اراده طرفین دانست و افزود:اجرای گزینشی و درخواست های برخی اقدامات خارج از چارچوب برجام می تواند به ماهیت برجام خدشه وارد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43196.jpg آب,سنگین,اضافی,را,,پس,از,اجرای,برجام,هم,می,توان,فروخت/درخواست‌های,خارج,از,چارچوب,برجام,روند,اجرای,توافق,را,کند,می‌کند Icana

مهدی دواتگری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصرار طرف مقابل بر فروش آب سنگین اضافی قبل از اجرای برجام گفت: طرفین باید در راستای برجام حرکت کنند بدون هر گونه کم و کاستی.

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنا به گفته آقای صالحی لزوما نباید فروش آب سنگین اضافی قبل از اجرای برجام انجام شود و می توان این کار را به پس از اجرای برجام واگذار کرد؛بنابراین الزام طرف مقابل به فروش آن قبل از اجرای برجام قابل قبول نیست.

دواتگری تصریح کرد: در صورتی که به طرف مقابل اجازه زیاده خواهی دهیم بدون تردید در اینده و در مراحل بعدی اجرای برجام با این قبیل درخواست های نامشروع و زیاده خواهانه مواجه خواهیم شد.

نماینده مجلس نهم گفت: از مسئولان مربوط به اجرای برجام درایران انتظار داریم در جریان اجرای برجام صرفا در چارچوب برجام و مطابق با تعهداتمان عمل کرده و اجازه زیاده خواهی و درخواست های خارج از برجام به طرف مقابل ندهند.

 دواتگری شکل گیری برجام را مبتنی بر اراده طرفین دانست و افزود:اجرای گزینشی و درخواست های برخی اقدامات خارج از چارچوب برجام می تواند به ماهیت برجام خدشه وارد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: درخواست های خارج از چارچوب برجام می تواند مشکلاتی را از نظر زمانی در اجرای برجام به وجود آورد که این مسئله به نفع هیچ یک از طرفین نخواهد بود.

علی اکبر صالحی،رییس سازمان انرژی اتمی گفت: فروش آب سنگین اضافی جزو شروط اجرای برجام نیست آنگونه که در برجام آمده است و می تواند بعد از برجام هم انجام بگیرد. حالا طرف مقابل اصرار دارد که این را قبل از اجرای برجام انجام دهیم، این هم یکی از آن تقاضاهایی است که به نظر من یک مقدار خارج از عرفی است که دارد مطرح می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet