خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/10/01 15:05:01
سرویس فرهنگی
درویش پور در واکنش به مصوبه ناقض برجام کنگره آمریکا:

مصوبه کنگره آمریکا دانشمندان خارجی را برای ورود به ایران دچار تردید می‌کند/ برای بی‌اثرشدن این مصوبه، تدبیر شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است محدودیت های ایجاد شده از سوی کنگره آمریکا برای ورود به ایران آن دسته از افراد خارجی که نیاز به ویزا برای ورود به آمریکا ندارند، به صورت ضمنی نافی اهداف برجام است.
مصوبه کنگره آمریکا دانشمندان خارجی را برای ورود به ایران دچار تردید می‌کند/ برای بی‌اثرشدن این مصوبه، تدبیر شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است محدودیت های ایجاد شده از سوی کنگره آمریکا برای ورود به ایران آن دسته از افراد خارجی که نیاز به ویزا برای ورود به آمریکا ندارند، به صورت ضمنی نافی اهداف برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/127546.jpg مصوبه,کنگره,آمریکا,دانشمندان,خارجی,را,برای,ورود,به,ایران,دچار,تردید,می‌کند/,برای,بی‌اثرشدن,این,مصوبه،,تدبیر,شود Icana

حجت الله درویش پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به مصوبه اخیر کنگره آمریکا که به علت محدود کردن ورود اتباع کشورهای دیگر به ایران، ناقض برجام است، گفت:این مسأله حاکی از این است که آمریکا ذره ای حسن نیت نسبت به حل مسائل خود با ایران و دنیا نداشته و همچنان بر وی استکباری خود تأکید دارد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مصوبه اخیر کنگره آمریکا مغایرت رسمی با برجام نداشته اما مغایرت ضمنی دارد، عنوان کرد: نه تنها آنها هیچگاه طالب حل مشکلات خود با ایران نیستند بلکه تحت شرایط خاصی نیز مجبور به مذاکره و رسیدن به توافق شدند لذا اکنون که برجام به نتیجه رسیده است، قصد دارند نیت اصلی خود را از راه های دیگر در مقابله با جمهوری اسلامی ایران نشان دهند.

وی در خصوص محدودیت های پیش آمده در این زمینه برای ورود دانشمندان،‌ اساتید و پژوهشگرانی از برخی کشورها به ایران تصریح کرد: قطعا دانشمندان علاقمند به حضور در کنفرانس های علمی ایرانی که پیش از این بدون ویزا می توانستند به آمریکا سفر کنند، اکنون تردید می کنند و تصمیم گیری برای آنها سخت می شود.

درویش پور در ادامه به واکنش وزارت امور خارجه نسبت به این مصوبه اخیر کنگره آمریکا اشاره و اظهار کرد: علیرغم واکنش وزارت خارجه و نگارش نامه ای در این خصوص، به علت تصویب قانون در کنگره آمریکا و به امضا رسیدن آن از سوی اوباما، نمی توان کاری برای بازگشت این مصوبه کرد تنها باید تدبیری بیاندیشیم که این مصوبه بی اثر شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تنها کاری که می توانیم انجام دهیم موضع گیری و تقابل با اینگونه تحدیدهای آمریکاست که منافی اهداف مذاکرات و برجام صورت می گیرد لذا از آنجایی که آمریکا به دنبال عملیاتی شدن اهداف برجام نیست،‌ باید فضا را به گونه ای آماده کنیم که آمریکایی ها متوجه تبعات عملکرد خود باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet