هدر موبایل
1394/10/01 13:05:03
سرویس سیاسی
سادات ابراهیمی:

مجلس خبرگان محل کارهای جناحی نیست/ جامعه مدرسین ملاک‌های خُبره را به مردم معرفی کنند

عضو فراکسیون روحانیت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح شورای رهبری در عصر ۲۱ قابل پذیرش نیست، اظهار کرد: مجلس خبرگان با رای مستقیم مردم برای کشف ولایت فقیهی تعیین می شود که بهتر است جامعه مدرسین ملاک ها را تعیین و انتخاب مصداق را بر عهده مردم بگذارند.
مجلس خبرگان محل کارهای جناحی نیست/ جامعه مدرسین ملاک‌های خُبره را به مردم معرفی کنند عضو فراکسیون روحانیت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح شورای رهبری در عصر 21 قابل پذیرش نیست، اظهار کرد: مجلس خبرگان با رای مستقیم مردم برای کشف ولایت فقیهی تعیین می شود که بهتر است جامعه مدرسین ملاک ها را تعیین و انتخاب مصداق را بر عهده مردم بگذارند. https://cdn.icana.ir/d/019/57791.jpg مجلس,خبرگان,محل,کارهای,جناحی,نیست/,جامعه,مدرسین,ملاک‌های,خُبره,را,به,مردم,معرفی,کنند Icana

سید محمد سادات ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره جایگاه مجلس خبرگان در نظام جمهوری اسلامی گفت: اهمیت مجلس خبرگان برای مردم کاملا جا افتاده است. رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران، جایگاه بسیار رفیعی دارد و اذن رهبری در قانونی شدن سایر نهادها اثر گذار است به طور مثال رئیس جمهور منتخب مردم با تنفیض رهبری قانونی می شود بنابراین نباید به جایگاه خبرگان به صرف کار سیاسی نگاه کرد.

مجلس خبرگان آلوده مسائل سیاسی نشود

نماینده مردم شوشتر در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه نباید مجلس خبرگان رهبری را همسطح مجلس شورای اسلامی دانست تاکید کرد: مجلس خبرگان رهبری صرفا به عنوان کار خاص سیاسی یا عناوین دیگر شکل نمی گیرد چرا که این مجلس با رای مستقیم مردم ولایت فقیهی را کشف می کنند.

وی ادامه داد: با توجه اهمیت این مجلس باید کسانی به عنوان خبره انتخاب شوند که شرایطی مانند عدالت و خدا ترسی را مدنظر داشته و از درجات بالای علم فقاهت برخودار باشند. چنین مجلسی که دارای شاخصه های مهمی است و وظیفه سنگینی بر عهده دارند نباید آلوده مسائل سیاسی و جناحی شود.

شورای رهبری مبنای شیعی و اسلامی ندارد

این نماینده با اشاره به صحبت های اخیر در خصوص شورای رهبری عنوان کرد: این صحبت هیچگونه مبنای فکری شیعی و اسلامی نیست و در طول تاریخ اسلام هم اگر بررسی کنیم متوجه خواهیم شد چنین ادعایی وجود نداشته است. انحراف در نهضت پیامبر زمانی رخ داد که عده ای اجازه ندادند جانشینی پیامبر به دست صاحبش بیفتد و همین امر باعث شد آسیب های بسیاری به اسلام وارد شود.

سادات ابراهیمی گفت: اگر از دیدگاه عصر 21 هم به موضوع شورای رهبری نگاه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که در کشورهای  مدعی دموکراسی در شرایط خاص فردی حرف آخر را می زند. در نظام جمهوری اسلامی این فرد با شیوه جالب و به نوعی با رای مردم انتخاب می شود.

جامعه مدرسین ملاک و معیار خبره را معرفی کند

به گفته این نماینده مجلس خبرگان با رای مستقیم مردم برای کشور ولایت فقیهی تشکیل می شود بنابراین طرح شورای رهبری در چنین نظامی اشتباه است.

عضو فراکسیون روحانیت در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیر جامعه مدرسین در ترکیب مجلس خبرگان گفت: پیشنهاد می کنم که جامعه مدرسین به طور مستقیم ورود نکند بلکه ملاک و معیارهای خبره را به مردم معرفی کنند و انتخاب مصداق را بر عهده ملت بگذارند چرا که هر بار ورود مستقیمی صورت گرفت شاهد آسیب های متعدد بودیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet