آغاز امامت اما زمان (عج)
1394/10/01 12:41:39
سرویس صحن
آصفری در نطق میان دستور:

دولت در شرایط رکودی نباید فشار خود را بر جامعه بیشتر کند/ پرونده فاجعه منا در حال فراموشی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دولت در شرایط رکودی نباید فشار خود را بر جامعه بیشتر کند، گفت: مگر یک فروشنده جزیی چقدر درآمد و افزایش سرمایه داشته که امروز بایستی چند درصد رشد پرداخت مالیاتی داشته باشد.
دولت در شرایط رکودی نباید فشار خود را بر جامعه بیشتر کند/ پرونده فاجعه منا در حال فراموشی است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دولت در شرایط رکودی نباید فشار خود را بر جامعه بیشتر کند، گفت: مگر یک فروشنده جزیی چقدر درآمد و افزایش سرمایه داشته که امروز بایستی چند درصد رشد پرداخت مالیاتی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/96099.jpg دولت,در,شرایط,رکودی,نباید,فشار,خود,را,بر,جامعه,بیشتر,کند/,پرونده,فاجعه,منا,در,حال,فراموشی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن آصفری در نشست علنی امروز سه شنبه( 1 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه دولت یازدهم را باید دولت رکود و بی توجهی به صنعت و اشتغالزایی و دولت سکوت در مقابل استکبار و هم پیمانان آنها دانست، گفت: متاسفانه علی رغم تاکید مقام معظم رهبری و ملت بر پیگیری حادثه دلخراش منا، اما با گذشت چند ماه از این واقعه هنوز هیچ اقدامی از سوی دولت، قوه قضائیه و مجلس صورت نگرفته است و این پرونده در حال فراموشی می باشد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه اقتصاددان ها و حقوقدان ها به خوبی می دانند که در شرایط رکودی نباید دولت فشار خود را بر جامعه بیشتر کند، افزود:اخذ مالیات های چند برابری از مردم  در حالی که شاهد رکود در جامعه هستیم، چه توجیهی دارد؟

چه کسی باید پاسخگوی ریخت و پاش بیت المال باشد

آصفری با بیان این پرسش که چرا جلوی حیف و میل بیت المال را نمی گیرید، ادامه داد: چه کسی باید پاسخگوی ریخت و پاش بیت المال باشد؟ مگر یک فروشنده جزیی چقدر درآمد و افزایش سرمایه داشته که امروز بایستی چند درصد رشد پرداخت مالیاتی داشته باشد؟

وی با بیان اینکه  برخوردهای سلیقگی مدیران مالیاتی شما در شهر و استان‌ها با مردم، صدای مردم را در آورده و آنها را ناراضی و گلایه‌مند نموده است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توضیح دهد که چرا سراغ کسانی که فرار مالیاتی می‌کنند و  کسانی که در ظرف سه سال، 4 هزار میلیارد تومان درآمد داشته و افرادی که  ظرف دو  سال 2 هزار میلیارد تومان درآمد داشته اند را پیگیری نمی کنند.

دولت تدبیر با چه توجیهی یارانه مردم کم درآمد را قطع می‌کند

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه آقای دولت تدبیر با چه توجیهی یارانه مردم کم درآمد را قطع می‌کنند، افزود: کجا مجلس چنین مجوزی را برای اقشار کم درآمد داده است، بجای حذف یارانه که معلوم نیست کجا هزینه می‌شود جلوی ریخت و پاش را بگیرید جلوی سفرهای خارجی کارکنان دولت که هیچ توجیهی بعضی از آن ها ندارد گرفته شود.

وی ادامه داد: چرا باید برای بررسی یونجه خشک به اسپانیا یک تیم بفرستیم، چرا باید برای خرید ماهی به چین یک تیم بفرستیم؟ برای تهیه واگن به چین و ماچین تیم بفرستیم؟ این سفرها چه توجیهی دارد که برای هر تیم یک یا چند نفر هم از وزارت خارجه سفر کنند پس سفارت خانه‌های ما در خارج کشور چه می‌کنند آیا این کارها  با اقتصاد مقاومتی مطابقت دارد.

جلوی  سفرهای تو خالی و تشکیلاتی وزارت خانه‌ها را بگیرید

آصفری با بیان اینکه بجای حذف یارانه مردم جلوی این سفرهای تو خالی و تشکیلاتی وزارت خانه‌ها را بگیرید، تصریح کرد: پول این سفرها را برای اشتغالزایی مردم هزینه کنید، توضیح دهید فقط در سه ماهه اول سال 1394 چند میلیون دلار حق ماموریت و هزینه ایاب و ذهاب و اقامت برای این سفرهای خارجی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه کجای اقتصاد مقاومتی گفته است که پالایشگاه خون را با قیمت بسیار ناچیز در منطقه نگین  تهران بفروشیم، بعد با این بی‌پولی دنبال ساخت پالایشگاه خون  باشیم، افزود:آیا اقتصاد مقاومتی این است که بانک‌ها اقدام به بنگاه‌داری کنند و پول‌های مردم را بگیرند و به جای اینکه تسهیلات ارزان قیمت برای مسکن مردم، ازدواج جوانان و اشتغال جوانان بدهند اقدام به برج سازی کنند.

آلایندگی هوای امروز در کلانشهری مانند تهران و اراک نفس مردم را گرفته است

آصفری ادامه داد:آقای رئیس جمهور خبر دارید وضعیت صنایع در اراک در چه وضعیتی است آیا می‌دانید بعضی از کارگران چندین ماه  حقوق نگرفته‌اند، بعضی‌ها را اخراج کرده اند، از وضعیت کارخانه های واگن پارسی و آونگان خبر دارید، چند ماه است کارگران آذر آب حقوق نگرفته اند.

عضو کیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه آقای رئیس جمهور آلایندگی هوای امروز در کلانشهری مانند تهران و اراک نفس مردم را گرفته است، تصریح کرد: آیا سلامت مردم به اندازه خودروسازی اهمیت ندارد، آقای وزیر بهداشت بجای رفتن به همراه چند دوربین برای عمل آب مروارید یک سفر به خنداب داشته و ببیند که 80 هزار نفر جمعیت مردم محروم مستقر در آنجا چرا بایستی فاقد بیمارستان باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet