هدر موبایل
1394/10/01 12:35:24
سرویس صحن
پژمان فر در تذکر شفاهی:

گرفته شدن میزبانی اجلاس وزرای کشورهای اسلامی از مشهد، توهین به ملت ایران بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است تغییر محل برگزاری اجلاس وزرای فرهنگی کشورهای اسلامی از مشهد به شهر کوچکی در سودان، توهین بزرگی به ملت ایران است که رئیس جمهور شخصا باید به آن ورود پیدا کند.
گرفته شدن میزبانی اجلاس وزرای کشورهای اسلامی از مشهد، توهین به ملت ایران بود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است تغییر محل برگزاری اجلاس وزرای فرهنگی کشورهای اسلامی از مشهد به شهر کوچکی در سودان، توهین بزرگی به ملت ایران است که رئیس جمهور شخصا باید به آن ورود پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/85123.jpg گرفته,شدن,میزبانی,اجلاس,وزرای,کشورهای,اسلامی,از,مشهد،,توهین,به,ملت,ایران,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمان فر در نشست علنی امروز (سه‌شنبه یکم دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهور درباره نشست وزرای فرهنگی کشورهای اسلامی در مشهد گفت: در اجلاس وزرای فرهنگی کشورهای اسلامی در کشور آذربایجان، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 انتخاب و قرار شد این اجلاس در مشهد برگزار شود.  

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با این حال متاسفانه ماه گذشته آیسسکو با تغییر مصوبه قبلی خود، برگزاری اجلاس را به جای شهر مشهد به شهر کوچک سنار کشور سودان واگذار کرد.

وی افزود: ضعف در برنامه‌ریزی و عدم جدیت در پیگیری این امر کاملا در بدنه دولت و به خصوص وزارت ارشاد مشاهده می‌شود، چرا که هیچ اقدامی به غیر از چند نشست صورت نگرفت؛ درحالیکه تغییر این مصوبه در آستانه برگزاری اجلاس قابل توجیه نبوده و این امر توهین بزرگی به ملت ایران است.

پژمان فر ادامه داد: مصوبه تغییر محل برگزاری اجلاس از مشهد به سنار، دلالت بر ضعف دستگاه دیپلماسی خارجی و وزارت ارشاد در رایزنی و پیگیری‌ها دارد لذا از رئیس جمهور تقاضا داریم نسبت به اعاده آبروی نظام جمهوری اسلامی به ویژه در حوزه دیپلماسی خودشان ریاست شورای عالی ستاد مشهد 2017 را برعهده بگیرد و دبیری مسئولیت پیگیری امور را به استانداری خراسان رضوی واگذار کند که تجربه 2006 درخصوص اصفهان نشان داد مسئولیت مستقیم رئیس جمهور در ستاد مشهد الرضا 2017 می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشبرد امور مربوط به این رویداد جهانی داشته باشد.

وی همچنین در ادامه در تذکری دیگر خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: حوزه زیرساخت‌ها در سامانه آب شرب مشهدالرضا، همچنین توسعه زیرساخت‌ها در جهت خدمات رسانی به زوار مشکلاتی دارد که باعث شده سهم مردم از زیارت امام رضا (ع) کم شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع شرکت پدیده شاندیز بحران اجتماعی را در مشهد ایجاد کرده که خواهش می‌کنم مسئولان نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نباشند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet