خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/10/01 12:53:07
سرویس صحن
قادرمرزی در نطق میان دستور:

ایران مسیر مذاکره را با عقلانیت طی کرد ولی امریکا لجبازی کودکانه دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از مصوبه کنگره آمریکا و تأیید دولتمردان آن کشور برای اعمال محدودیت در تردد افراد، گفت: ما از آمریکایی‌ها با توجه به سوابق سیاسی نامناسب‌شان در عرصه بین‌المللی انتظاری جز این نداشتیم ولی با این حال مسیر مذاکره را با عقلانیت طی کردیم.
ایران مسیر مذاکره را با عقلانیت طی کرد ولی امریکا لجبازی کودکانه دارد عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از مصوبه کنگره آمریکا و تأیید دولتمردان آن کشور برای اعمال محدودیت در تردد افراد، گفت: ما از آمریکایی‌ها با توجه به سوابق سیاسی نامناسب‌شان در عرصه بین‌المللی انتظاری جز این نداشتیم ولی با این حال مسیر مذاکره را با عقلانیت طی کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/111456.jpg ایران,مسیر,مذاکره,را,با,عقلانیت,طی,کرد,ولی,امریکا,لجبازی,کودکانه,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حامد قادرمرزی در نشست علنی امروز سه شنبه(یکم دی ماه)‌مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک به مناسبت ماه مبارک ربیع و هفته وحدت، گفت: مصوبه کنگره آمریکا و تأیید دولتمردان آن کشور برای اعمال محدودیت در تردد افراد دارای تابعیت و شهروندان چند کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران نشان از عجز و ناتوانی این کشور در مذاکرات دارد و این کار آنها لجبازی کودکانه‌ای است که برای رسیدن به هدف آن را برمی‌گزینند که شاید نادانی عامل اصلی‌ آن است و این با بند 29 برجام در تضاد آشکار است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رهبر انقلاب فرموده بودند که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند و ما هم از آمریکایی‌ها با توجه به سوابق سیاسی نامناسب‌شان در عرصه بین‌المللی قطعا انتظاری جز این نداشتیم ولی با این حال ما مسیر مذاکره را با عقلانیت طی کردیم.

وی افزود: در صورت تداوم چنین رفتارهای کودکانه‌ای از سوی آمریکایی‌ها حتما جمهوری اسلامی ایران نیز باید در مورد برجام تجدیدنظر کند.

قادرمرزی ادامه داد: به عنوان عضو هیأت رئیسه فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی کشتار وحشیانه مسلمانان در کشورهای نیجریه، یمن، عراق، سوریه را توسط داعشیان منحوس و دولت‌های غربی و عربی بانی و حامی داعش محکوم می‌کنم و از حاکمان برخی کشورهای اسلامی می‌خواهم به اختلاف‌افکنی و برادر کشی پایان دهند و بیش از این خود را مضحکه و ملعبه رژیم صهیونیستی نکنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد و گفت: از دکتر روحانی به خاطر لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی بانه و مریوان در روز گذشته تقدیر و تشکر می کنم زیرا این لایحه می تواند کمک به سزایی به کشور کند.

وی ادامه داد: هر دو استان کردستان و سیستان و بلوچستان جزو استان‌‌های محروم و کم برخوردار و از لحاظ شاخص‌های توسعه هر دو در رده‌های آخر استان‌های کشور هستند در حالیکه مردم شریف هر دو استان همواره پای صیانت از کیان کشور هزینه‌های بسیاری پرداخته‌اند.

قادرمرزی با اشاره به اصل 28 قانون اساسی، افزود: در این اصل دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی را برای احراز مشاغل ایجاد کند که این لایحه کمکی در راستای اجرای اصل 28 قانون اساسی است.

وی با بیان اینکه کردستان، بانه و مریوان علیرغم قابلیت‌های بسیار بالا کمترین شاخص‌های برخورداری دارند و در سیستان و بلوچستان نیز منطقه سیستان کمتر نشانی از توسعه دارد، تصریح کرد: این مناطق کارخانه‌های دولتی نداشته و در این استان‌ها و مناطق، در اطراف مرز مناطق ممنوع و مشروط سیاسی و امنیتی محدودیت‌هایی را برای شکوفایی قابلیت‌های آن‌ها اعمال کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: در بانه و مریوان سازمان جنگل‌ها و مراتع و منابع طبیعی معیشت مردم و کشاورزان را محدود کرده و به بهانه‌های مختلف مزاحمت‌های مکرر برای آن‌ها فراهم کرده است.

وی افزود: حق مرزداری و غیرت و شرف و تعهد و مهمان نوازی مردمان این دو استان را با رأی بالا به تصویب لایحه مناطق آزاد تجاری- صنعتی سیستان و بانه- مریوان محترم بشمارند و در هفته مبارک وحدت که یادگار ارزشمند حضرت امام می‌باشد هدیه‌ای درخور شان مردم این دو استان به آن‌ها که همواره حاضران وفادار در عرصه‌های مختلف نظام بوده‌اند، تقدیم کند.

قادرمرزی با اشاره به وضعیت کشاورزی شهرستان‌های قروه و دهگلان، در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه هیچ نظارتی بر صندوق بیمه محصولات کشاورزی ندارد، گفت: متاسفانه سرمای شدید بهار 94 خسارات زیادی به گندم آبی وارد کرده اما کارشناسان بیمه برخلاف واقعیت میزان خسارات وارده را بسیار کم و ناچیز در نظر گرفته و تا امروز که فصل زمستان است هنوز غرامت و خسارات آن از سوی بیمه‌ها پرداخت نشده است.

وی تاکید کرد: برای چندمین بار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص قیمت بسیار پائین سیب زمینی و بی‌توجهی آن وزارتخانه به پهنه بندی کشت و ارایه برنامه به کشاورزان و بی‌ثباتی در بازار محصولات کشاورزی از جمله سیب زمینی تذکر می‌دهم، امیدوارم که چاره‌ای بیندیشید، کشاورزان ناراضی هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: همچنین در مورد سیب زمینی به وزیر جهاد کشاورزی مجددا تذکر می‌دهم که سرمازدگی و خسارات وارده بر محصول سیب زمینی شهرستان‌های قروه و دهگلان که توسط کارشناسان رسمی دادگستری و کارشناسان کشاورزی تائید شده، هنوز توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی مورد قبول و پذیرش واقع نشده است. این صندوق با هدف بیمه محصولات کشاورزی ایجاد شده در صورتیکه این خسارات را نپذیرد تعطیلی آن به صرفه‌تر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در تذکری به دولت در خصوص اجرایی نشدن تبصره 20 بند (ذ) قانون بودجه سال 1394 که دولت باید به رزمندگان معسر بالای 6 ماه حضور در جبهه باید حقوق متناسب پرداخت می‌کرد، گفت:‌ دولت از فرودین سال جاری تاکنون در این خصوص تعلل و کوتاهی کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet