ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1394/10/01 15:42:59
سرویس اجتماعی
رجائی مطرح کرد؛

تغییر در چارت سازمان جنگل‌ها نیازمند ایجاد وزارتخانه‌ای با محوریت منابع طبیعی است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه هرگونه تغییر در ساختار تشکیلاتی سازمان جنگل‌ها نیازمند ایجاد وزارتخانه ای با محوریت منابع طبیعی است، گفت: همه دستگاه ها درحفظ منابع طبیعی دارای سهم و نقش هستند.
تغییر در چارت سازمان جنگل‌ها نیازمند ایجاد وزارتخانه‌ای با محوریت منابع طبیعی است رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه هرگونه تغییر در ساختار تشکیلاتی سازمان جنگل‌ها نیازمند ایجاد وزارتخانه ای با محوریت منابع طبیعی است، گفت: همه دستگاه ها درحفظ منابع طبیعی دارای سهم و نقش هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/42971.jpg تغییر,در,چارت,سازمان,جنگل‌ها,نیازمند,ایجاد,وزارتخانه‌ای,با,محوریت,منابع,طبیعی,است Icana

عباس رجائی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص مهم ترین مشکل سازمان جنگل ها و مراتع کشور ، گفت: یکی از مهم ترین مشکلات سازمان جنگل ها وسعت بسیار و سرزمینی بودن فعالیت آن است، بنابراین ساختار تشکیلاتی این سازمان متناسب با عرصه و وظایف آن نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ارزش اقتصادی و زیست محیطی منابع طبیعی از سال های ابتدایی پیروزی انقلاب تا کنون مشخص نشده است، افزود:‌ زمانی که به دنبال برنامه ریزی برای حفاظت از منابع طبیعی هستیم، ناخودآگاه درجهت تخریب منابع طبیعی فعالیت کرده و هیچ راهکار و راهبردی نیز برای جبران آن وجود ندارد؛ درصورتی که برای اجرای یک طرح عمرانی در مسیر تخریب منابع طبیعی باید برنامه ای جهت احیاء منابع طبیعی تعریف شود.

وی تاکید کرد:‌ همانطور که گفته شد ارزش های منابع طبیعی هنوز به درستی روشن نشده و به طور حتم پرداختن به موضوعاتی مانند توجه به تولید آب ، اکسیژن ، اشتغال و امنیت درراستای  حفظ منابع طبیعی و جنگل ها ضروری و مهم است، همچنین نگاه مسئولان به حفظ منابع طبیعی باید تغییر کند؛ چرا که هرجا منابع طبیعی متولی داشت حفظ آن به درستی انجام شده است.

رجائی با بیان اینکه طرح های مرتع داری یکی از موفق ترین کارها در سطح کشور برای حفظ منابع طبیعی است، تصریح کرد: البته که طرح های این چنینی در حفظ جنگل ها و بیابان زدایی نیز می تواند مطرح شود؛ به عنوان مثال اینکه بیابان های کشور به افراد علاقمند به سرمایه گذار دراین بخش گذاشته شود، به طور حتم می توان مشکلات موجود در این حوزه را به خوبی حل کرد.

وی گفت:‌ توجه صرف به مسائل دولتی دراین بخش حجم بالای امکانات و نیروی انسانی را می طلبد که باید به آن پرداخته شود، همچنین توجه به منابع طبیعی تنها نباید معطوف به سازمان جنگل ها و مراتع ومحیط زیست شود، بلکه همه دستگاه ها درحفظ منابع طبیعی دارای سهم هستند؛ بنابراین اگر به این موضوع توجه شود تخریب منابع طبیعی و تجاوزها به عرصه جنگل کاهش پیدا می کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی کشور درخصوص ضرورت توجه به ارتقاء جایگاه سازمان جنگل ها و مراتع کشور، افزود: البته بحثی از مجلس هفتم تحت عنوان ایجاد سازمان جدید منابع طبیعی و محیط زیست مطرح شده است، بنابراین برای هرگونه تغییر در ساختار تشکیلاتی این سازمان باید وزارتخانه ای با محوریت منابع طبیعی ایجاد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet