ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1394/10/01 16:08:00
سرویس بین الملل
شوهانی تصریح کرد:

علنی شدن اشتراکات دولت‌ترکیه و رژیم‌صهیونیستی در حمایت از داعش/اردوغان رسما در زمین تلاویو بازی می‌کند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬با بیان اینکه دولت ترکیه و رژیم صهیونیستی دارای اشتراکات بسیاری برای حمایت از داعش هستند٬ گفت: این اشتراکات موجب تقویت گسترده روابط میان این دو شده و عملا چالش‌های بسیاری را برای کشورهای منطقه ایجاد کرده است.
علنی شدن اشتراکات دولت‌ترکیه و رژیم‌صهیونیستی در حمایت از داعش/اردوغان رسما در زمین تلاویو بازی می‌کند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس٬با بیان اینکه دولت ترکیه و رژیم صهیونیستی دارای اشتراکات بسیاری برای حمایت از داعش هستند٬ گفت: این اشتراکات موجب تقویت گسترده روابط میان این دو شده و عملا چالش‌های بسیاری را برای کشورهای منطقه ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/127772.jpg علنی,شدن,اشتراکات,دولت‌ترکیه,و,رژیم‌صهیونیستی,در,حمایت,از,داعش/اردوغان,رسما,در,زمین,تلاویو,بازی,می‌کند Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به استقبال مقامات حزب حاکم ترکیه از افزایش رابطه با رژیم صهیونیستی در منطقه٬ گفت:‌ متأسفانه ترکیه با رهبری اردوغان بازی را در منطقه علیه کشورهای اسلامی آغاز کرده که تنها رژیم صهیونیستی از این مسائل سود و منفعت می‌برد.

نماینده مردم ایلام٬ ایوان٬ شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: ترکیه با تکیه به استراتژی ایجاد امپراطوری عثمانی و احیای پان‌ترکیسم٬ زمینه درگیری با کشورهایی همچون روسیه٬ عراق٬ سوریه و ایران را کلید زده است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی شاهد هستیم که کشور ترکیه با وجود سرمایه‌گذاری بسیار در حوزه سوریه و حمایت از گروه های تروریستی و حتی انجام معاملات غیرقانونی نفتی با این گروه٬ به نتیجه مناسب دست نیافته و سطح قدرت این کشور در عرصه منطقه کاهش پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه دولت ترکیه و رژیم صهیونیستی دارای اشتراکات بسیاری برای حمایت از داعش هستند٬ افزود: این اشتراکات موجب تقویت گسترده روابط میان این دو شده و عملا چالش‌های بسیاری را برای کشورهای منطقه ایجاد کرده است.

شوهانی ادامه داد: البته این نکته مشهود است که روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی در خفا و به صورت پنهانی در جریان بود٬ حال دولت ترکیه با علنی کردن این مسئله به‌دنبال اهداف خاصی است.

معاون حزب عدالت و توسعه اخیرا اعلام کرد که ترکیه و اسرائیل در حال تدوین بخش های نهایی توافق بین خود هستند. وی در اظهارات خود تاکید کرد که اسرائیل و ملت آن دوست ترکیه هستند.

وی افزود که توافقنامه ترکیه و اسرائیل هنوز امضا نشده است و ما در حال بررسی پیش نویس این توافقنامه هستیم. تردیدی وجود ندارد که اسرائیل و ملت آن دوست ترکیه هستند. انتقادهای ما به رفتارهای بی ملاحظه اسرائیل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet