ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1394/10/01 16:01:00
سرویس سیاسی
دیدار نمایندگان اقلیت‌های دینی با هیات نمایندگان پارلمان اسکاتلند

ابراز رضایت نمایندگان اقلیت های دینی از وضعیت حقوقی و سیاسی اقوام خود در ایران

نمایندگان اقلیت های دینی مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیات نمایندگان پارلمان اسکاتلنداز وضعیت حقوقی و سیاسی اقوام خود در ایران ابراز رضایت کردند.
ابراز رضایت نمایندگان اقلیت های دینی از وضعیت حقوقی و سیاسی اقوام خود در ایران نمایندگان اقلیت های دینی مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیات نمایندگان پارلمان اسکاتلنداز وضعیت حقوقی و سیاسی اقوام خود در ایران ابراز رضایت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/127745.jpg ابراز,رضایت,نمایندگان,اقلیت,های,دینی,از,وضعیت,حقوقی,و,سیاسی,اقوام,خود,در,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، سالموند رئیس حزب ملی اسکاتلند و هیات همراه امروز -سه شنبه 1 دی- با نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پیشینه تاریخی دو کشور ایران و اسکاتلند گفت: ایران و اسکاتلند دارای سابقه طولانی فرهنگی در جذب ادیان مختلف و ایجاد صلح و آرامش بین ادیان الهی هستند.

وی افزود: کلیمیان ایران دارای بهترین کنیسه‌ها هستند و از آزادی کامل برخوردارند.

همچنین آقای بت کلیا نماینده آشوریان ضمن تاکید بر زندگی آرام آشوریان در ایران خواستار کمک‌های بین المللی و همچنین اسکاتلند به مردم آشوری و آواره عراق شدند.

ایشان در ادامه گفتند که ایران تنها کشوریست که بیشترین میزان کمک به آشوریان عراق را دارد.

در ادامه وی افزود که ادیان ابراهیمی از جمله آشوریان در ایران هرگز در سختی و دشواری نبوده‌اند.

خانلری نماینده ارامنه نیز گفتند که ارامنه ایران ضمن برخورداری از آزادی کامل دارای آزادی سیاسی نیز می‌باشند و یکی از قدیمی ترین روزنامه‌های ایران متعلق به ارامنه می‌باشد.

در ادامه اختیاری نماینده زرتشتیان نیز ایران را سرزمین آرامش برای ادیان مختلف نامیدند و گفتند که زرتشتیان همواره مورد احترام مسلمانان بوده‌اند.

سالموند نیز از میزان آزادی مذهب در ایران ابراز خرسندی نموده و گفتند به عنوان نماینده‌ای در پارلمان اسکاتلند برای مسلمانان احترام بسیاری قائل هستند و تحت‌تاثیر مردم و دولت ایران در دیدارها قرار گرفته‌اند و به درک بهتری از ایران رسیده‌اند./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet