هدر موبایل
1394/10/02 10:50:00
سرویس اجتماعی
تامینی لیچائی:

ضرورت فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در اجرای طرح سلامت یاران/ منابع لازم برای اجرای طرح شفاف سازی شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت فراهم سازی زیرساخت ها و بستر اجرای طرح سلامت یاران، گفت: باید مشخص شود هلال احمر با چه بودجه ای درصدد ارایه خدمت به بیماران در بیمارستان‌ها است.
ضرورت فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در اجرای طرح سلامت یاران/ منابع لازم برای اجرای طرح شفاف سازی شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت فراهم سازی زیرساخت ها و بستر اجرای طرح سلامت یاران، گفت: باید مشخص شود هلال احمر با چه بودجه ای درصدد ارایه خدمت به بیماران در بیمارستان‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/47445.jpg ضرورت,فراهم‌سازی,زیرساخت‌ها,در,اجرای,طرح,سلامت,یاران/,منابع,لازم,برای,اجرای,طرح,شفاف,سازی,شود Icana
حسن تامینی لیچائی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری امضای تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر برای اجرای طرح سلامت یاران، افزود: بر اساس این طرح تعدادی از داوطلبان هلال احمر برای ارایه خدمت به بیماران با فراگیری آموزش هایی، در طول درمان همراه بیمار هستند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بین اینکه طرح سلامت یاران مورد حمایت مجلس است، ادامه داد: بدون شک ضرورت وجود چنین طرحی در حوزه سلامت احساس می شد چراکه گاهی بیمار در دریافت خدمت با مشکلاتی مواجه است که این مهم می تواند در خدمت رسانی بهتر موثر واقع شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت فراهم کردن زیرساخت ها برای اجرای طرح سلامت یاران، تصریح کرد: واقعیت آن است که به نظر می رسد هنوز بستر اجرای چنین طرحی هنوز فراهم نشده و مشخص نیست هلال احمر با چه بودجه ای درصدد ارایه خدمت به بیماران در بیمارستان ها است.
وی تاکید کرد: طرح هایی همچون طرح سلامت یاران بسیار اقدام مثبتی است اما نباید نمایشی اجرا شود به گونه ای که تنها بعد از گذشت چند روز از اجرای آن به دلیل ناتوانی در تامین منابع مالی، نیمه کاره رها شود.
تامینی لیچائی افزود: من ازمسئولان وزارت بهداشت چگونگی نحوه منابع مالی اجرای این طرح را پیگیری کردم اما پاسخ مشخص و شفافی برای آن داده نشد در حالی که با اجرای این طرح انتظارها از سوی مردم نیز افزایش یافته و اگر نتوان به این انتظارها پاسخ داد مشکلاتی در این حوزه ایجاد می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: فراهم سازی زیرساخت ها و بستر اجرای طرح سلامت یاران رکن اصلی اجرای موفقیت آمیز این طرح است که باید مدنظر قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: اجرای پایلوت طرح سلامت یاران در 10 بیمارستان دولتی سراسر کشور از ماه آینده آغاز می‌شود که داوطلبان جمعیت هلال احمر با گذراندن دوره‌های تخصصی متعدد به عنوان همراهان بیمار در بیمارستان های دولتی مستقر خواهند شد./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet