هدر موبایل
1394/10/02 11:22:00
سرویس اجتماعی
دکتر لاریجانی در دیدار با مسئولان سازمان آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی استان قم:

مسئله سوادآموزی پایه توسعه کشور/ لزوم پرداخت معوقات بازنشستگان

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توجه به مسئله سوادآموزی و ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور به ویژه استان قم گفت: مسئله سوادآموزی پایه توسعه کشور است و باید تلاش کرد که این مسئله فراگیر شود.
مسئله سوادآموزی پایه توسعه کشور/ لزوم پرداخت معوقات بازنشستگان رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توجه به مسئله سوادآموزی و ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور به ویژه استان قم گفت: مسئله سوادآموزی پایه توسعه کشور است و باید تلاش کرد که این مسئله فراگیر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201512100876762066.jpg مسئله,سوادآموزی,پایه,توسعه,کشور/,لزوم,پرداخت,معوقات,بازنشستگان Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده است، صبح امروز (چهارشنبه 2 آذر) با مسئولان سازمان آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی استان قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس با اشاره به آمارهای اعلام شده درخصوص باسوادی حدود 95 درصد از مردم استان قم گفت: این آمار و گزارش با توجه به شرایط کشور مثبت است و باید تلاش شود که مسئله سوادآموزی فراگیر شود.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهره‌گیری از معلمان برای مسئله سوادآموزی افزود: این افراد دارای تخصص بوده و می‌توانند در این حوزه نقش مطلوبی ایفا کنند. همچنین استفاده از معلمان می‌تواند در جهت بهبود معیشت آنها تاثیرگذار باشد. در بخش سوادآموزی نیز می‌توان از امکانات آموزش و پرورش استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مسئله سوادآموزی پایه توسعه کشور است، تصریح کرد: اگر نهضت سوادآموزی برای تشویق بی‌سوادان، همچنین الزامات این حوزه، پیشنهاداتی دارد، ارائه کرده تا ما آنها را بررسی کنیم.

دکتر لاریجانی با اشاره به اهمیت مسئله آموزش و پرورش در کشور گفت: یکی از دغدغه‌های مهم ما بهبود وضعیت این حوزه است، در شرایط کنونی حجم نیروی انسانی در بخش آموزش و پرورش بالا بوده و با توجه به وضعیت نامناسب مالی دولت مشکلاتی در این بخش ایجاد شده است که معوقات بازنشستگان بخشی از این مسائل است.

رئیس قوه مقننه کشورمان افزود: با توجه به معوقات بازنشستگان باید در بودجه سال آینده کل کشور ردیفی در نظر گرفته شود تا این معوقات تعیین تکلیف شود، ‌از این‌رو قطعاً‌ دغدغه آموزش در مجلس شورای اسلامی بسیار جدی بوده اما باید برای بهبود این وضع راهکاری اندیشیده شود. به طور مثال در بحث سرانه آموزش مدارس می‌توان زمینه‌ای را فراهم کرد که پرسنل آن مدرسه را اداره کرده و ما سرانه را به آنها بدهیم تا خودشان آنجا را اداره کنند که این مسئله ضمن ایجاد انگیزه، صرفه‌جویی و بهره‌وری موجب بالا رفتن کیفیت آموزش می‌شود.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet