خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/10/04 10:04:00
سرویس اجتماعی
جزینی در گف‌وگو با خانه ملت مطرح کرد:

2.6 درصد دانشجویان موادمخدر مصرف می کنند/ مخدر «گل» بیشترین ماده مصرفی دانشجویان

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه ۲.۶ دانشجویان کشور معتاد هستند، گفت: مخدر گل بیشترین ماده مصرفی دانشجویان است و در این زمینه ستاد مبارزه با مواد مخدر رضایت کامل از اقدامات پیشگیرانه وزارتخانه های علوم و بهداشت ندارد.
2.6 درصد دانشجویان موادمخدر مصرف می کنند/ مخدر «گل» بیشترین ماده مصرفی دانشجویان قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه 2.6 دانشجویان کشور معتاد هستند، گفت: مخدر گل بیشترین ماده مصرفی دانشجویان است و در این زمینه ستاد مبارزه با مواد مخدر رضایت کامل از اقدامات پیشگیرانه وزارتخانه های علوم و بهداشت ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/76208.jpg 2.6,درصد,دانشجویان,موادمخدر,مصرف,می,کنند/,مخدر,«گل»,بیشترین,ماده,مصرفی,دانشجویان Icana
علیرضا جزینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت، در خصوص آمار اعتیاد در دانشگاه‌ها، گفت: اساسا مرجع اصلی اعلام آمار مصرف مواد مخدر برابر مصوبه ستاد کل مبارزه با مواد مخدر، ستاد مبارزه با مواد مخدر است لذا نمی‌توان به آمار وزارتخانه‌ها استناد کرد.

 
اعتیاد 2.6 درصد دانشجویان به روایت ستاد مبارزه با مواد مخدر
 
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر 2.6 دهم درصد از دانشجویان ورودی به دانشگاه‌ها مصرف‌کننده مواد مخدر هستند که طبق گزارش‌ها مصرف ماده مخدر گل بیشترین مخدر مصرفی دانشجویان است.
 
وی افزود: افزایش مصرف مواد مخدر محرک در میان دانشجویان به دلیل باورهای غلط در مصرف مخدرهاست، توصیه‌های اشتباه مبنی بر اینکه این مواد اعتیادآور نیست سبب افزایش مصرف شده اما مقدمه اعتیاد روانی به مصرف مواد محرک و روان‌گردان‌ها است لذا دانشجویان باید از مصرف این موا به طور قطع خودداری کنند.

 
نارضایتی ستاد مبارزه با مواد مخدر از اقدامات پیشگیرانه وزارتخانه های علوم و بهداشت

جزینی درخصوص اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر برای جلوگیری از افزایش اعتیاد دانشجویان، گفت: ستاد استراتژی پیشگیرانه را دنبال می‌کند لذا وظایفی را برای وزراتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و وزات بهداشت و درمان که مرتبط با دانشجویان هستند مقرر کرده است.
.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، یادآورشد: وزارتخانه‌های مذکور موظف به برگزاری کارگاه‌های آموزشی و دوره تربیت مربی و افزایش امور پیشگیرانه میان دانشجویان هستند، البته ستاد از این اقدامات رضایت کامل ندارد لذا به دنبال گسترش اقدامات پیشگیرانه از طریق فضایی مجازی هستیم./
 
پایان پیام
 
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet