هدر موبایل
1394/10/04 10:51:00
سرویس اجتماعی
آریایی نژاد:

ضرورت ایجاد تعادل میان سرانه و تعرفه درمان/ سرانه درمان در بودجه 95 واقعی دیده شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تعیین رقم واقعی برای سرانه درمان را در بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه ضروری خواند و گفت: در حالی می توان به یک رقم منطقی و واقعی برای سرانه درمان دست یابیم که بودجه را واقعی و منطقی ببندیم.
ضرورت ایجاد تعادل میان سرانه و تعرفه درمان/ سرانه درمان در بودجه 95 واقعی دیده شود عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تعیین رقم واقعی برای سرانه درمان را در بودجه 95 و برنامه ششم توسعه ضروری خواند و گفت: در حالی می توان به یک رقم منطقی و واقعی برای سرانه درمان دست یابیم که بودجه را واقعی و منطقی ببندیم. https://cdn.icana.ir/d/019/65684.jpg ضرورت,ایجاد,تعادل,میان,سرانه,و,تعرفه,درمان/,سرانه,درمان,در,بودجه,95,واقعی,دیده,شود Icana
احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات مسئولان وزارت بهداشت در خصوص هزینه کردن برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت بیش از مبلغ پیش بینی شده،‌ تصریح کرد: مسئولان و کارشناسان باید دراین خصوص توضیح دهند که چرا وقتی برای بحث سرانه درمان به ازای هر نفر 16 هزار تومان درنظر گرفته می شود دو برابر آن هزینه می شود؟ چرا کارشناسان و برنامه ریزان برنامه ریزی درستی در خصوص چگونگی هزینه کرد منابع در طرح تحول سلامت ندارند.
 
 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است دربرنامه ششم توسعه و فصل بودجه ریزی با تعیین رقم منطقی و واقعی از بروز چنین مشکلاتی در حوزه سلامت و درمان جلوگیری شده و به آن توجه کافی شود؛  البته با برنامه ریزی درست می توان میزان بودجه بیمه سلامت را متناسب با نیاز آن تعیین کرد تا به حوزه درمان بدهکار نشود.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تعیین رقم واقعی برای سرانه درمان را در بودجه 95 و برنامه ششم توسعه ضروری خواند و گفت: در حالی می توان به یک رقم منطقی و واقعی برای سرانه درمان دست یابیم که بودجه را واقعی و منطقی ببندیم.
 
وی توجه جدی به سرانه تعیین شده برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت را در طرح تحول سلامت‌ ضروری خواند و گفت: باید این مشکلات در برنامه ششم و بودجه 95 رفع شده و میزان سرانه سلامت منطقی تعیین شود تا طرح تحول سلامت با شکست مواجه نشود.
 
این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ فراهم کردن زیرساخت ها را در حوزه درمان برای کاهش مشکلات طرح تحول سلامت ضروری خواند و گفت: برای رفع مشکلات طرح تحول سلامت باید توجه جدی به اجرای کامل سیستم ارجاع، پزشک خانواده و سطح بندی خدمات داشته باشیم.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر ضرورت برنامه ریزی برای رفع مشکلات بیمه سلامت تاکید کرد و افزود: برای رفع مشکلات بیمه ای در طرح تحول سلامت باید با برنامه ریزی منسجم در برنامه ششم توسعه و بودجه 95 رقم سرانه به صورت دقیق تعریف و تعیین شود تا مشکلات طرح تحول سلامت کاهش یابد.
 
وی با انتقاد از اینکه سیاست های غلط متولیان در حوزه سلامت که موجب افزایش هزینه های درمان شده، افزود: متاسفانه عدم برنامه ریزی دست متولیان در هزینه کردن بودجه های حوزه سلامت، این حوزه را با مشکلات زیادی مواجه کرده است به طوری که  هر چه جلوتر برویم با مشکلات بیشتری در این حوزه روبرو می شویم.

آریایی ن‍ژاد  اقدامات پیشگیرانه را مقدم تر از اقدامات درمانی در حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: کاهش هزینه های درمان باید از دغدغه های متولیان حوزه سلامت باشد به طوریکه با اهمیت دادن به بحث پیشگیری در برنامه ششم توسعه و بودجه 95  نیازهای درمان را کاهش و از کمبود بودجه در نظام سلامت جلوگیری کنیم.
 
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی،  بر ضرورت ایجاد تعادل میان سرانه و تعرفه درمان تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه هم اکنون تعادل میان سرانه و تعرفه منطقی نیست لذا بهتر است تعادل ایجاد شود.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رعایت استاندارد مراجعات درمانی باعث کاهش و صرفه جویی هزینه های درمان می شود، تصریح کرد: چنانچه بیماران استاندارد مراجعات درمانی خود را مدیریت کنند هزینه های پرداختی سازمان های بیمه گر کاهش و همچنین در پرداخت هزینه های درمانی کشور نیز صرفه جویی می شود./
 
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet