هدر موبایل
1394/10/06 15:48:00
سرویس اجتماعی
فولادگر مطرح کرد:

بنزین و گازوئیل عرضه شده در اصفهان استاندارد نیست/ ریزگردها عامل تشدید کننده آلودگی هوا

نماینده مردم اصفهان در مجلس ضمن انتقاد از فعالیت صنایع آلاینده در حواشی شهر اصفهان، گفت: علاوه بر صنایع آلاینده، خودروهای دودزا و سوخت‌ غیراستاندارد، ریزگردها علت دیگر آلودگی هوای اصفهان هستند.
بنزین و گازوئیل عرضه شده در اصفهان استاندارد نیست/ ریزگردها عامل تشدید کننده آلودگی هوا نماینده مردم اصفهان در مجلس ضمن انتقاد از فعالیت صنایع آلاینده در حواشی شهر اصفهان، گفت: علاوه بر صنایع آلاینده، خودروهای دودزا و سوخت‌ غیراستاندارد، ریزگردها علت دیگر آلودگی هوای اصفهان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/51670.jpg بنزین,و,گازوئیل,عرضه,شده,در,اصفهان,استاندارد,نیست/,ریزگردها,عامل,تشدید,کننده,آلودگی,هوا Icana
حمیدرضا فولادگر در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از آلودگی هوای اصفهان، گفت: آلودگی هوای شهر اصفهان علاوه بر وسایل حمل ‌ونقل دودزا و صنایع آلاینده، ناشی از ریزگردهایی است که از سمت کویر به اصفهان می‌آیند، اما خودروها بیشترین سهم را دارند چراکه در اصفهان براساس تکالیف مقرر خودروهای فرسوده جمع‌آوری نشده، بنزین و گازوئیل و در کل سوخت و سیستم سوخت‌رسانی هم از استاندارد لازم برخوردار نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علاوه بر این صنایع آلاینده هم متاسفانه در غرب شهر اصفهان و در مسیر بادهای غرب به شرق قرار گرفته‌اند که بر آلودگی شهر افزوده است.

وی با انتقاد از بی توجهی به توسعه حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: اتوبوسرانی و مترو در اصفهان نیازمند توسعه است که در صورت بی توجهی عواقب سنگینی برای شهر و شهروندان خواهد داشت.

 
تاثیر فصلی شدن زاینده‌رود در افزایش آلودگی هوا

وی با یادآوری اینکه رودخانه زاینده‌رود فصلی شده است، گفت: زاینده‌رود در تلطیف محیط‌زیست و نشست غبارهای کویری تاثیر بسزایی داشت اما متاسفانه جاری شدن آب تنها در مقاطع زمانی محدود هوای شهر اصفهان را تحت تاثیر قرار داده است.

فولادگر با بیان اینکه در اقدامی اضطراری جهت کاهش آلودگی هوا مدارس اصفهان نیز دو روز تعطیل شد، گفت: محدودیت فعالیت صنایع آلاینده در حواشی شهر ضروری‌ترین اقدامی است که باید مورد توجه قرار گیرد، گسترش حمل و نقل عمومی و جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده هم باید پیگیری شود.

وی ادامه داد: در این زمینه تنها با استناد به طرح جامع و تفصیلی توانسته‌ایم ساخت و سازها را محدود و از استقرار صنایع در حواشی شهر جلوگیری کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جریان آلودگی هوای اصفهان نمی‌توان کوتاهی سازمان حفاظت محیط‌زیست را نادید گرفت اما در اینکه سهم همه نهادهای مسئول بسیار است، هم شکی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، شورای هماهنگی مدیریت بحران اصفهان اعلام کرده است: همیشه تهران درصدر شهرهای آلوده ایران در آذر و دی ماه قرار می‌گرفت و بقیه شهرها به دنبال آن مطرح می‌شدند. اما امسال به دنبال کاهش بارندگی های پاییزی در اصفهان وارونگی هوا در این شهر بیشتر از دیگر شهرهای بزرگ و صنعتی ایران است./

پایان پیام
 
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet