هدر موبایل
1394/10/04 13:16:17
سرویس اقتصادی
امامی:

انتقاد از تاثیرپذیری اقتصاد کشور از نوسانات نرخ نفت، ارز و طلا/درمان تاثیرپذیری با اجرای اقتصاد مقاومتی

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با انتقاد از تاثیرپذیری اقتصاد ما از نوسانات نرخ ارز و طلا، گفت: برای مقابله با اقدامات برخی کشورها برای به زانو درآوردن اقتصاد ایران باید توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی را در اولویت قرار دهیم.
انتقاد از تاثیرپذیری اقتصاد کشور از نوسانات نرخ نفت، ارز و طلا/درمان تاثیرپذیری با اجرای اقتصاد مقاومتی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با انتقاد از تاثیرپذیری اقتصاد ما از نوسانات نرخ ارز و طلا، گفت: برای مقابله با اقدامات برخی کشورها برای به زانو درآوردن اقتصاد ایران باید توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی را در اولویت قرار دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/125249.jpg انتقاد,از,تاثیرپذیری,اقتصاد,کشور,از,نوسانات,نرخ,نفت،,ارز,و,طلا/درمان,تاثیرپذیری,با,اجرای,اقتصاد,مقاومتی, Icana
عیسی امامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تاثیرپذیری اقتصاد ما از نوسانات نرخ ارز و طلا، گفت: متاسفانه عدم برخورداری از نقدینگی ارزی تطاطم بازار را منجر شده است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اقدامات پشت پرده دو کشور آمریکا و عربستان برای کاهش قیمت نفت، افزود: تنها راهکار مقابله با تاثیرات منفی کاهش نرخ طلا روی آوردن به اقتصاد مقاومتی با توجه به درون است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری عبور ایران از مراحل تحریم‌ها، تصریح کرد: برای مقابله با اقدامات برخی کشورها برای به زانو درآوردن اقتصاد ایران باید توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی را در اولویت قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه کاهش نرخ طلا در بازار جهانی رخ داده و به عوامل متعددی مرتبط است، افزود: تاثیرپذیری ایران از افت یا رونق بازار طلا به میزان ذخیره آن در کشور نیز بستگی دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار برای مقابله با دسیسه‌های گوناگون دشمن است، تصریح کرد: کاهش تاثیرپذیری از ارز و طلا منوط به غنی‌سازی ذخیره کشور با توجه به استعدادهای داخلی است.

کسری بودجه ناشی از کاهش قیمت نفت با اقتصاد مقاومتی قابل جبران است

وی با تاکید بر اینکه از کاهش قیمت نفت ناراحت نیستیم، گفت: شاید بر اثر کاهش قیمت نفت با کسری بودجه مواجه شویم اما از سوی دیگر بالاجبار کشور به سمتی که کمتر به درآمدهای نفتی متکی باید حرکت می کند واین موضوع به خیر و صلاح کشور است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و مجاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بهبود وضعیت کشور منوط به اجرای بند بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه‌های مسئول بوده تا به این ترتیب شاهد افت شاخص‌های اقتصادی کشور نباشیم./

پایان پیام
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet