هدر موبایل
1394/10/02 16:09:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی نیا:

جان کری به جای نامه تضمین‌های محکم‌تری ارائه کند

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه اخیر آمریکا در ایجاد محدودیت در صدور ویزا برای کسانی که به ایران سفر کرده‌اند،‌ مغایر با روح برجام است گفت:‌ وزیر امور خارجه آمریکا به جای دادن نامه باید تضمین های محکم‌تری ارائه کند؛ چون این کار در برابر قانون مصوبه این کشور هیچ ارجحیتی ندارد.
جان کری به جای نامه تضمین‌های محکم‌تری ارائه کند نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه اخیر آمریکا در ایجاد محدودیت در صدور ویزا برای کسانی که به ایران سفر کرده‌اند،‌ مغایر با روح برجام است گفت:‌ وزیر امور خارجه آمریکا به جای دادن نامه باید تضمین های محکم‌تری ارائه کند؛ چون این کار در برابر قانون مصوبه این کشور هیچ ارجحیتی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/84523.jpg جان,کری,به,جای,نامه,تضمین‌های,محکم‌تری,ارائه,کند Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا با بیان اینکه اقدام اخیر کنگره آمریکا و امضای اوباما در ایجاد محدودیت برای کسانی که به ایران سفر می‌کنند اظهار کرد: تناقضی در سیاست‌های کلی آن‌ها گفت: این اقدام با روح برجام مغایرت دارد و طبیعتا آنهایی که مدعی اجرای برجام هستند نباید چنین موانعی ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه مصوبه اخیر آمریکا در ایجاد محدودیت در صدور ویزا مغایر با اصل تعهدات آمریکا در اجرای برجام است گفت:‌ این مصوبه تنها مربوط به اتباع آمریکایی نمی‌شود؛ این رویکرد مغایر با تعهدات برجام است.

سبحانی نیا با اشاره به رفتار بیش از 100 نماینده به رئیس جمهور در خصوص این مصوبه آمریکا گفت:‌ در این تذکرات نمایندگان از رئیس جمهور خواستند که در اقدامی متفاوت جلوی اجرای برخی اقداماتی که ما باید در شرایط موجود انجام می دادیم را بگیرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نامه جان کری به وزیر امورخارجه کشورمان در برابر قانون مصوبه آمریکا وجاهتی ندارد گفت:‌ اگر جان کری می‌توانست کاری کند باید قبل از اجرای این قانون و سندیت پیدا کردن آن می‌کرد.

به گزارش ایسنا؛وی در پایان گفت: طبیعتا قانون محکم‌تر از نامه است و نمی‌توان به آن اکتفا کرد؛ باید تضمین‌های محکم‌تری وجود داشته باشد.

انتهای پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet