هدر موبایل
1394/10/04 10:26:00
سرویس اجتماعی
رستمیان:

هشدار نسبت به افزایش مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا/ بیماران قلبی و عروقی در معرض آسیب

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به افزایش مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا، گفت: به طور قطع تاثیرات منفی آلودگی هوا در کوتاه و دراز مدت به اندازه ای نگران کننده است که می طلبد راهکارهای موثری برای کاهش آلایندگی هوا مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
هشدار نسبت به افزایش مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا/ بیماران قلبی و عروقی در معرض آسیب نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به افزایش مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا، گفت: به طور قطع تاثیرات منفی آلودگی هوا در کوتاه و دراز مدت به اندازه ای نگران کننده است که می طلبد راهکارهای موثری برای کاهش آلایندگی هوا مورد توجه مسئولان قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42863.jpg هشدار,نسبت,به,افزایش,مرگ,و,میر,بر,اثر,آلودگی,هوا/,بیماران,قلبی,و,عروقی,در,معرض,آسیب Icana
عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری افزایش مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا طی روزهای اخیر، افزود: بیش از 3 میلیون نفر در دنیا به علت آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند و بروز آلودگی در هر نقطه از جهان تاثیر خود را روی سایر کشورها می گذارد که در این زمینه به ویژه بیمارانی که ظرفیت تنفسی پایینی دارند بیشتر در معرض این آسیب قرار دارند.
 
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همچنین بیماران قلبی و عروقی نیز از آن دست افرادی هستند که با آلودگی هوا دچار مشکل شده و در برخی مواقع جان خود را از دست می دهند.
 
این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه امروزه وضعیت خودروهای فرسوده بر افزایش آلودگی هوا دامن زده است، تصریح کرد: بسیاری از ماشین ها مبدل ندارند تا گازهای آلاینده را تبدیل به غیرآلاینده کنند این درحالی است که نظارت فنی نیز به درستی صورت نمی گیرد.
 
رستمیان به ساخت کاخانجات متعدد در اطراف شهرهای بزرگ اشاره کرد و افزود: واقعیت آن است که باید از ساخت این کارخانجات جلوگیری شود این درحالی است که تعطیلی موقت برخی از این کارخانجات برای کاهش آلودگی هوا نیز کارساز نیست چراکه به تولید ضربه می زند.
 
وی یادآور شد: از سویی دیگر تاثیرات منفی آلودگی هوا در دراز مدت نیز آسیب های منفی خود را برجای می گذارد که در این زمینه باید راهکارهای موثری برای کاهش آلایندگی هوا مورد توجه مسئولان قرار گیرد چراکه در آینده هزینه های بسیار زیادی بر دوش حوزه سلامت وارد خواهد کرد.
 
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه زمانی که مدارس به علت آلودگی هوا تعطیل می شوند باید صدا و سیما شبکه سازی کرده و با ساخت برنامه های متنوع آموزشی به کمک حوزه آموزش در کشور بشتابد تا این مهم نیز به عنوان راهکار جبرانی برای تعطیلی مدارس در روزهای آلودگی هوای کلانشهرها باشد./
 
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet