هدر موبایل
1394/10/04 11:26:00
سرویس اجتماعی
مصری مطرح کرد؛

استقبال مجلس از سیاست های دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه منابع گسترده برای همسان ساری حقوق بازنشستگان دراختیار دولت نیست، گفت: متاسفانه سرعت نرخ تورم بسیار بیشتر از افزایش مستمری بازنشستگان است.
استقبال مجلس از سیاست های دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه منابع گسترده برای همسان ساری حقوق بازنشستگان دراختیار دولت نیست، گفت: متاسفانه سرعت نرخ تورم بسیار بیشتر از افزایش مستمری بازنشستگان است. https://cdn.icana.ir/d/019/64789.jpg استقبال,مجلس,از,سیاست,های,دولت,برای,همسان,سازی,حقوق,بازنشستگان Icana
عبدالرضا مصری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت توجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری درلایحه برنامه ششم، گفت: با توجه به اینکه دولت هنوز لایحه برنامه  ششم را به مجلس ارائه نکرده، نمی توان گفت که دولت چه تدابیری را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه درنظرگرفته اما به طورحتم یکی ازدغدغه های مجلس تامین معیشت بازنشستگان است.
 
نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی، افزود: ازآنجایی که هزینه های زندگی درزمان بازنشستگی افزایش پیدا می کند، باید معیشت این افراد درپایان دوره فعالیت های کاری نیز تامین شود؛ به طور مثال نباید اجازه داد که یک فرد بازنشسته پس از 30 سال فعالیت برای تامین هزینه های زندگی خود دوباره در شغل دیگری مجبور به کار شود و با این اقدام یک موقعیت شغلی از جوانی گرفته شود.
 
وی با تاکید بر کمبود منابع مالی در دولت، تاکید کرد: هم اکنون به دلیل محدودیت منابع نمی توان  بر دولت هزینه های زیادی تحمیل کرد، یعنی با فروش نفت هر بشکه نزدیک به 30 دلار و حدود 180هزارمیلیارد تومان هزینه های جاری  از 200 هزارمیلیارد تومان بودجه امکان تامین منابع گسترده از سوی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان وجود ندارد؛ اما به طورحتم مجلس شورای اسلامی از اقدامات دولت دربحث همسان سازی حقوق بازنشستگان درلایحه بودجه و برنامه ششم استقبال می کند.
 
این نماینده مردم درمجلس نهم با اشاره به اینکه  همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری ضروری است، تصریح کرد: درمقعطی که در وزارت رفاه فعالیت داشتم حدود 90 درصد حقوق بازنشستگان در پی اجرای قانون نظام هماهنگ که به نام لایحه خدمات کشوری تغییر یافت افزایش پیدا کرد اما متاسفانه به دلیل افزایش نرخ تورم افزایش حقوق ها دیده نشده و درحال حاضر قدرت معیشت پایین است.
 
مصری ادامه داد: می توان 2 استراتژی را دراین باره درنظرگرفت، یا اینکه مرتب نرخ تورم افزایش پیدا کرده و پول با حجم بیشتری در اختیار مردم قرار گیرد و قدرت خرید پایین باشد، یا اینکه از افزایش نرخ تورم جلوگیری کرده و قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند؛ البته از ابتدای انقلاب تا کنون روش اول اجرایی شده است، بنابراین اگر بتوان از افزایش قیمت ها جلوگیری کرد می توان معیشت بهتررا تامین کرد.
 
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید براینکه مجلس موافق افزایش حقوق بازنشستگان است، گفت: اگر دولت خواهان افزایش حقوق و اثرضد تورمی آن است می تواند میزان افزایش را به صورت خریدکالا درنظرگیرد؛ بنابراین دولت متعلق به کل کشور و ملت بوده و افزایش مستمری ها باید برای همه بازنشستگان چه کشوری و چه تامین اجتماعی صورت گیرد./
 
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet