خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/10/04 11:28:00
سرویس سیاسی
حقیقت پور با اشاره به رای کنگره آمریکا برای برداشت۱/۵۷ میلیارد دلار از حسابهای بلوکه شده ایران

کنگره آمریکا مرجع بین المللی نیست/کنگره حق برداشت از اموال بلوکه شده ایران را ندارد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کنگره آمریکا حق برداشت از اموال بلوکه شده ایران را ندارد به دلیل اینکه مرجع قانون بین المللی نیستند که بتوانند چنین اقدامی انجام دهند.
کنگره آمریکا مرجع بین المللی نیست/کنگره حق برداشت از اموال بلوکه شده ایران را ندارد نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کنگره آمریکا حق برداشت از اموال بلوکه شده ایران را ندارد به دلیل اینکه مرجع قانون بین المللی نیستند که بتوانند چنین اقدامی انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/121377.jpg کنگره,آمریکا,مرجع,بین,المللی,نیست/کنگره,حق,برداشت,از,اموال,بلوکه,شده,ایران,را,ندارد Icana
 منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه کنگره آمریکا مبنی بر قرار برداشت  1/57میلیارد دلار از حساب‌های بلوکه شده ایران گفت: مجموعه هایی در ماجرای مذاکرات هسته ای و برجام شکست خوردند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی جریان حاکم بر اسراییل ،ارتجاع منطقه و تندروهای آمریکا را از شکست خوردگان در مذاکرات هسته ای ایران دانست و افزود: این مجموعه ها به وضعیت اسفناکی رسیده اند به طوری که  در حال غرق شدن هستند و به هر چوبی چنگ می زنند.

حقیقت پور ادامه داد: کنگره آمریکا هفته گذشته مصوبه ای مبنی بر محدودیت صدور ویزا را داشت و روز چهارشنبه نیز مصوبه برداشت از حساب های بلوکه شده ایران؛ پیش بینی می کنیم تا آخر پارلمان این کشور و برگزاری انتخابات باز هم شاهد چنین اشتباهاتی از سوی کنگره باشیم.

نماینده مجلس نهم اینگونه مصوبات کنگره را اشتباه و حاکی از عصبانیت و باخت آنها دانست و اظهار داشت: به مرکز ثقل آنها ضربه خورده و به این ترتیب تعادل سیاسی و روانی خود را از دست داده و دیوانه وار عمل می کنند.از دیوانگان توقع اقدام عاقلانه نداریم.

وی گفت: اقدامات خصمانه کنگره علیه ایران، بدون توجه به واقعیات و با تاثیرپذیری از محافل صهیونیستی همچنان تداوم دارد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کنگره آمریکا حق برداشت از اموال بلوکه شده ایران را ندارد به دلیل اینکه مرجع قانون بین المللی نیستند که بتوانند چنین اقدامی انجام دهند،بهتر است آنها  باید برای جنگل آمریکا قانون گذاری کنند.

سایت مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار گزارشی از مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران در آمریکا خبر داد. ۲۲۶ نماینده کنگره به برداشت ۱/۵۷ میلیارد دلار از حسابهای بلوکه شده بانک مرکزی رای دادند.
پیش از این نیز نمایندگان کنگره طرحهایی برای بلوکه کردن دارایی های ایران پیشنهاد داده بودند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet