هدر موبایل
1394/10/06 16:36:00
سرویس اجتماعی
نکو مطرح کرد:

انتقاد از فروش طرح ترافیک از سوی شهرداری علیرغم آلودگی مرگبار پایتخت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از فروش طرح ترافیک توسط شهرداری تهران علیرغم آلودگی مرگبار در پایتخت انتقاد کرد و گفت: در حالی که مسئولان باید به فکر چاره یابی برای رفع معضل آلودگی هوا باشند به معضل آلودگی هوا دامن می زنند.
انتقاد از فروش طرح ترافیک از سوی شهرداری علیرغم آلودگی مرگبار پایتخت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از فروش طرح ترافیک توسط شهرداری تهران علیرغم آلودگی مرگبار در پایتخت انتقاد کرد و گفت: در حالی که مسئولان باید به فکر چاره یابی برای رفع معضل آلودگی هوا باشند به معضل آلودگی هوا دامن می زنند. https://cdn.icana.ir/d/019/97448.jpg انتقاد,از,فروش,طرح,ترافیک,از,سوی,شهرداری,علیرغم,آلودگی,مرگبار,,پایتخت Icana
ابراهیم نکو در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر ضرورت منع فروش طرح ترافیک با توجه به بحران آلودگی هوا در تهران تاکید کرد وافزود: در چنین شرایطی فروش طرح‌های ترافیکی باید ممنوع شود نه اینکه شهرداری با بی‌توجهی نسبت به جان انسان‌ها تنها به فکر درآمدزایی باشد.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، با ابراز نگرانی از وجود ذرات آلاینده در آسمان تهران، تصریح کرد: متاسفانه درحال حاضر در اکثر نقاط و شهرستان‌های استان تهران به وضوح شاهد شدت آلودگی هوا هستیم و این معضل برای افراد بیمار،‌ سالمندان، کودکان و حتی افراد سالم تهدید کننده و مرگبار است.

وی با انتقاد از غفلت مسئولان شهری از آلودگی هوای کلانشهر تهران، گفت: متاسفانه این معضل از سوی مسئولان مغفول واقع شده است و در طی چند روزی که از آلودگی هوای این شهر می گذرد نه تنها چاره اندیشی صورت نگرفته است بلکه در کمال غفلت به آلودگی هوا دامن می زنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه مسئولان برای رفع معضل آلودگی هوای تهران باید به فکر شیوه‌های جدید و نوین باشند، افزود: مسئولان باید برای مقابله با این بحران راهکارها و شیوه های جدیدی را به کار ببرند و از حداقل امکاناتی که در اختیار مسئولان شهرداری و دولتی قرار دارد برای بهبود آلودگی هوا استفاده کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، از  فروش طرح ترافیک توسط شهرداری تهران علیرغم آلودگی مرگبار در پایتخت انتقاد کرد وگفت: در حالی که مسئولان باید به فکر چاره یابی برای رفع معضل آلودگی هوا باشند به معضل آلودگی هوا دامن می‌زنند.

نکو از تردد خودروهای بی کیفیت در پایتخت انتقاد کرد و خواستار  بهبود کیفیت آنها شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از تردد خودروهای تک سرنشین در روزهای اوج آلودگی هوای تهران، گفت: متاسفانه وجود خودروهای تک سرنشین در نقاط مختلف تهران چشمگیر و آزاردهنده است؛  برای بهبود هوای تهران بهتر است در تردد خودروهای تک سرنشین محدودیت ایجاد شود و همچنین خدمات رسانی بهتر وسایل حمل ونقل عمومی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:  دستگاه‌های متولی به‌ویژه شهرداری تهران باید همه تلاش خود را برای بهبود وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشند؛‌ البته شهرداری تهران  نیز می تواند با استفاده از عوارضی که از خودروهای تک سرنشین اخذ می کند برای توسعه مترو و حمل و نقل پاک بهره جوید تا ماشین‌های تک سرنشین از سطح شهر جمع آوری و از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح زوج و فرد، گفت: هرچند طرح زوج و فرد در کاهش آلودگی هوا خیلی کارساز و موثر نبوده ولی در شرایط فعلی تا حدودی می تواند از آلودگی هوا بکاهد./

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet