هدر موبایل
1394/10/06 11:17:16
سرویس صحن
رسایی در تذکر شفاهی:

مردم دستگاه تصفیه هوا ندارند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با پیش کشیدن موضوع تحقیق و تفحص در رابطه با عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست کشور نسبت به وضع آلودگی هوا اعتراض کرد.
مردم دستگاه تصفیه هوا ندارند نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با پیش کشیدن موضوع تحقیق و تفحص در رابطه با عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست کشور نسبت به وضع آلودگی هوا اعتراض کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44038.jpg مردم,دستگاه,تصفیه,هوا,ندارند Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر ماده 214 که در رابطه با تحقیق و تفحص از ارگان ها و سازمان های مختلف به درخواست نمایندگان است، گفت: تحقیق و تفحص از سازمان بورس موضوعی است که بنده پیگیر آن شدم اما رئیس محترم گفتند به دلیل اینکه روزهای پایانی مجلس نهم می باشد، موضوع تحقیق و تفحص از بورس پیگیری نمی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال من این است یک سال پیش درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست مطرح شده بود؛ سال گذشته که سال پایانی مجلس نبود تا این موضوع پیگیری نشود.

وی در ادامه گفت: یک عضو شورای شهر تهران اعلام کرده است که در این روزها که آلودگی هوای تهران از مرز خطر عبور کرده است میزان مرگ و میر براثر آلودگی هوا روزانه 30 نفر افزایش یافته و میزان مراجعات به اورژانس و بیمارستان های تهران به شدت افزایش یافته است. مردم در پیگیری ها و مراجعات به نمایندگان مجلس خواهان پیگیری موضوع آلودگی هوای تهران و کلانشهرهای ایران هستند.

رسایی گفت: برخی از مسئولین دستگاه های اجرایی در دفاتر خود دستگاه تصفیه هوا نصب کرده اند؛ مردم که دستگاه تصفیه هوا ندارند. این موضوع نیازمند یک فکر جدی است. مسئولیت آلودگی هوا بر فرض محال بر گردن ما باشد، دولت چه اقدامی در رابطه با رفع آلودگی هوا تا کنون انجام داده است.

وی گفت: متأسفانه کار به جایی رسیده است که مردم در رابطه با آلودگی هوا جک می سازند و می گویند سازمان محیط زیست به سازمان باد و باران تبدیل شود. دولت چشم انتظار وزیدن یک باد است تا وضعیت هوا درست شود. تصاویری که دیروز از تهران و دیگر شهرهای ایران منتشر شده است فاجعه بار است. وضع واردات بنزین به گونه ای است که هیچ تأثیری بر روند آلودگی هوا نداشته است؛ گفته می شد که آلودگی هوا مرتبط با بنزین های تولیدی در دولت گذشته است اما این موضوع به هیچ عنوان صحیح نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: جان مردم مهمترین مسئله می باشد باید دولت اقدام جدی صورت دهد. سازمان محیط زیست دولت یازدهم اعلام کرده است میزان آلودگی هوا 15 نمره از حد خطر بیشتر بوده است ولی مدارس این روزها تعطیل نشده است. حداقل کاری که می تواند صورت گیرد این است که کودکان خردسال که در معرض خطر شدید آلودگی هوا قرار دارند به مدرسه نروند./        

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet