هدر موبایل
1386/04/12 12:09:00
سرویس صحن
مخبر کمیسیون ویژه اصل 44 خبر داد:

مجلس سیاست‌های ابلاغی اصل 44 را بررسی می‌کند

مخبر کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی از بررسی لایحه سیاست‌های ابلاغی این اصل بعد از تعطیلات مجلس در صحن علنی خبر داد.

 

احمد مهدوی ابهری، مخبر کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت:  با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تصویب قانونی شفاف جهت عملیاتی شدن سیاست‌های ابلاغی اصل 44، جلسات این کمیسیون علی رغم تعطیل  بودن مجلس هر روز و به  صورت تمام وقت تشکیل می‌شود.

وی افزود: مجلس به علت اهمیت اصل 44 قانون اساسی، کمیسیون ویژه‌ای تشکیل داد تا به صورت خاص به موضوع رسیدگی کند. در حال حاضر نیز 28 ماده از این لایحه 38 ماده‌ای بررسی شده است که امیدواریم بتوانیم  بعد از تعطیلات مجلس آن را جهت قرائت در صحن به هیات رئیسه کمیسیون تقدیم کنیم.

مهدوی ابهری تصریح کرد: این لایحه در صورت تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان جهت عملیاتی شدن سیاست‌ها به دولت ابلاغ می‌شود و امیدواریم آن تحولی که از اجرای این سیاست‌ها و انقلاب و دموکراسی اقتصادی انتظار داریم، آغاز شود.

مخبر کمیسیون ویژه اصل 44 خاطرنشان کرد: البته اجرای  کامل این سیاست‌ها ظرف یکی دو سال امکان‌پذیر نیست و حداقل تا پایان برنامه پنجم توسعه زمان نیاز دارد و حتی برخی معتقدند ممکن است اجرای آن 10 سال طول بکشد. اما خوشبختانه همه زمینه‌ها برای آماده شدن این قانون جهت حضور بخش خصوصی در صحنه مهیاست.

وی با بیان اینکه ما باید از توان بخش خصوصی برای اداره اقتصاد کشور استفاده کنیم، ادامه داد: در حال حاضر 80 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است و ما با تصویب این لایحه این 80 درصد را به دست مردم می‌سپاریم تا در صحنه حاضر شده و اداره اقتصاد کشور را به دست گیرند.

وی افزود: انشاالله با اجرای این سیاست‌ها به برنامه چشم انداز 20 ساله نزدیک شویم.

وی در خصوص اهمیت مواد این لایحه گفت: در برخی از این مواد دولت ملزم می‌شود تا در تصمیم گیری‌های خود با انجمن‌ها و تشکل‌هایی که در بخش خصوصی بوجود می‌آید مشورت نماید.

وی تاکید کرد: تاکنون هر چه که در کمیسیون به تصویب رسیده است برای میدان دادن بخش خصوصی است که در صحنه حاضر شوند و راه را نیز برای مردم آسان کرده است که بتوانند وارد عرصه‌های مختلف اقتصادی کشور شده تا اقتصاد کشور رشد یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet