هدر موبایل
1394/10/06 12:35:00
سرویس صحن
حسینی صدر:

6 میلیون بیکار در ایران وجود دارد/ تامین شغل وظیفه دولت است

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اصل ۲۸ قانون اساسی، گفت: «هر فرد حق دارد که شغلی را بدان مایل است و مخالف اسلام و مسائل عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند.» بنابراین دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه شغل افراد جامعه را تامین کند.
6 میلیون بیکار در ایران وجود دارد/ تامین شغل وظیفه دولت است عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اصل 28 قانون اساسی، گفت: «هر فرد حق دارد که شغلی را بدان مایل است و مخالف اسلام و مسائل عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند.» بنابراین دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه شغل افراد جامعه را تامین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/104709.jpg 6,میلیون,بیکار,در,ایران,وجود,دارد/,تامین,شغل,وظیفه,دولت,است Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، موید حسینی صدر در نشست علنی امروز (یکشنبه، 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه با ادای احترام به تمامی شهیدان آذربایجان و تمامی بزرگان، مشاهیر و آزاد مردان این خطه از ایران، گفت: رئیس جمهور و دولت محترم بابت کنترل تورم و موفقیت در عرصه دیپلماسی و ایجاد امید در جامعه و تلاش برای اجرای  قانون اساسی از شما تشکر می‌کنم اما توجه کنید رکود همه را مستاصل کرده است و بیکاری جوانان را مضطرب کرده است.

نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیش از 6 میلیون بیکار در ایران وجود دارد اصل 28 قانون اساسی را قرائت کرد و افزود: «هر فرد حق دارد که شغلی را بدان مایل است و مخالف اسلام و مسائل عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند.» بنابراین  دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه شغل افراد جامعه را تامین کند. تامین شغل مسئولان و وزرا وظیفه است، آدرس غلط ندهید، مردم را درست راهنمایی کنید، دولت باید برای جوانان شغل ایجاد کند.
 
 وی ادامه داد: در کنار رکود سخت اقتصادی، عدم حمایت از  صنایع دستی مانند فرشبافان، سیاست‌های غلط اقتصادی مانند واردات خشکبار و به ویژه تخم آفتاب گردان، ضعف در  مدیریت برخی از دستگاه‌ها مانند تولید دخانیات داخلی، تعطیلی صنایع معدنی، مخصوصا سنگ و آهن و زغال سنگ، مشکل بیکاری را تشدید کرده است، وزراء به ویژه وزیر کار و صنعت باید باید توجه و کاردانی خود را نشان دهند.  

وی اضافه کرد: در مرز رازی سختگیری می‌شود و مرزنشینان محروم و تنگ دست اعلام می‌کنند مجال کار از آن‌ها گرفته شده و فقط سرمایه داران امکان تجارت دارند وزیر اقتصاد حتما به این موضوع توجه کند.

نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از پروژه‌ها برای تاثیرگذاری در نتیجه انتخابات یا شروع نمی‌شوند یا به بهربرداری نمیرسند مانند پروژه مانند احداث پایانه مرز رازی، بهربرداری 10 کیلومتر اتمام یافته جاده خوی بنابراین از رئیس جمهور می‌خواهم دستور عملیاتی شدن این پروژه‌ها را بدهند تا به خاطر انتخابات متوقف نشود.

حسینی صدر با تاکید براینکه دولت باید اصل 28 و 29 قانون اساسی را اجرا کند، افزود:  اصل 29 می‌گوید؛ باید همه اقشار جامعه بیمه تامین اجتماعی شوند و بیکاران و از کارافتادگان، بی‌سرپرستگان نیز باید شامل بیمه شوند. دولت مکلف است طبق قانون از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت خدمات و حمایت‌های مالی خود را برای تمامی افراد کشور تامین کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه فرشبافان و کارگران ساختمانی جدیدا را بیمه نمی‌کنند، افزود: برادران بزرگوار این دو ماه انتخابات تمام خواهد شد اما مواظب باشید در پایان دو ماه فقط افسوس برایمان باقی نماند پس ناجوانمردانه رقابت نکنیم./

پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet