هدر موبایل
1394/10/06 12:45:00
سرویس فرهنگی
نگهبان سلامی مطرح کرد:

«لاتفرقوا»؛ کلیدواژه شیعه و سنی برای خنثی کردن اهداف شوم دشمنان اسلام

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اهل سنت مجلس با بیان اینکه برادران و خواهران شیعه و سنی در کنار یکدیگر مصداق آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» شده اند، گفت: آنها در راستای توسعه و رشد نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند.
«لاتفرقوا»؛ کلیدواژه شیعه و سنی برای خنثی کردن اهداف شوم دشمنان اسلام عضو هیأت رئیسه فراکسیون اهل سنت مجلس با بیان اینکه برادران و خواهران شیعه و سنی در کنار یکدیگر مصداق آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» شده اند، گفت: آنها در راستای توسعه و رشد نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/57108.jpg «لاتفرقوا»؛,,کلیدواژه,شیعه,و,سنی,برای,خنثی,کردن,اهداف,شوم,دشمنان,اسلام Icana
محمود نگهبان سلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شرایط خاص کنونی منطقه و تلاش استکبار جهانی برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان، گفت: در روزگار کنونی، وحدت یکی از ضروریات جهان اسلام است که مسلمانان باید با ایجاد انسجام در میان خود، آن را حفظ کنند.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه وحدت و همدلی میان اهالی تشیع و تسنن را خنثی کننده توطئه دشمنان دانست و عنوان کرد: مردم ایران به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای توانسته اند با مذاهب و حتی ادیان مختلف به خوبی و خوشی در کنار یکدیگر زندگی کنند و دشمن تا کنون نتوانسته است به اهداف شوم خود جهت ایجاد تفرقه میان فرق اسلامی دست پیدا کند.
 
 
 
وی افزود: این در حالی است که در کشورهای همسایه مثل سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان شاهد ایجاد تنش های میان فرق مختلف هستیم که حاصل فریب ها و خرابکاری های غرب برای ایجاد اختلاف است.
نگهبان سلامی در ادامه با اشاره به نامگذاری هفته وحدت از سوی امام خمینی(ره) عنوان کرد: حضرت امام(ره) به درستی حد فاصل میان دو روز 12 که به روایت اهل تسنن و 17 ربیع الاول به روایت اهل تشیع، تاریخ میلاد پیامبر اکرم(ص) عنوان شده است را هفته وحدت نام گذاری کردند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ادامه داد: نام گذاری هفته وحدت توانست زمینه ساز ایجاد وحدت میان مردم کشورمان باشد و اجازه ندهد اختلافاتی که از سوی دشمنان اسلام دامن زده می شود، منجر به ایجاد تفرقه و دشمنی در داخل شود.
عضو هیأت رئیسه فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون برادران و خواهران شیعه و سنی در کنار یکدیگر مصداق آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» شده اند و در راستای توسعه و رشد کشور تلاش می کنند./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet