هدر موبایل
1394/10/06 12:56:00
سرویس صحن
میرگلوبیات در تذکر شفاهی:

سازمان محیط زیست از آلایندگی هوا توسط زباله‌سوزی جلوگیری کند

نماینده مردم ساوه در مجلس با انتقاد شدید از سازمان حفاظت محیط زیست خواهان جلوگیری از سوزانده شدن سیم های زباله جهت استخراج مفتول شد.
سازمان محیط زیست از آلایندگی هوا توسط زباله‌سوزی جلوگیری کند نماینده مردم ساوه در مجلس با انتقاد شدید از سازمان حفاظت محیط زیست خواهان جلوگیری از سوزانده شدن سیم های زباله جهت استخراج مفتول شد. https://cdn.icana.ir/d/019/101672.jpg سازمان,محیط,زیست,از,آلایندگی,هوا,توسط,زباله‌سوزی,جلوگیری,کند Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهلا میرگلوبیات در نشست علنی امروز (یکشنبه، 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم(ص) گفت: با توجه به شدت آلودگی هوای تهران و مسائل پیش آمده لازم می دانم نسبت به سوزانده شدن قسمتی از زباله های سیم های برق جهت خروج مفتول متذکر شوم.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در منطقه رباط کریم، پرند و اطراف اتوبان ساوه – تهران هر روز با تاریک شدن هوا در مدت طولانی زباله های سیم های برق سوزانده می شود. این اقدام موجب تولید لایه سنگینی از آلاینده های سمی در منطقه می شود که حاصل سوزانده شدن روکش پلاستیکی زباله های سیم است.

وی در ادامه گفت:‌ این لایه گازهای سمی با وزش باد به سمت تهران حرکت می کند که این موضوع آلودگی هوای تهران را تشدید می نماید. یکی از کمترین کارهایی که سازمان سیاست‌زده حفاظت محیط زیست در طی دو سال گذشته می توانست انجام دهد این بود که از سوزانده شدن زباله های سیم ها جلوگیری کند اما علی رغم اعتراضات فراوان مردم تا کنون اقدامی عملی صورت نگرفته است.

میرگلوبیات در ادامه تذکر شفاهی خود گفت: در شرایط نامساعد اقتصادی کشور که نیازمند بازنگری جدی در منابع مالی موجود است به عنوان نمونه تغییراتی باید در ردیف بودجه دهیاری ها صورت گیرد. جلوگیری از ساخت و سازهای بلااستفاده دهیاری ها اقدامی است که باید سریع تر اجرایی شود.

وی در ادامه گفت: متأسفانه برخی از روستاهای کشور فاقد سیستم آب شرب هستند اما بودجه دهیاری صرف ساخت ساختمان دهیاری یا احداث آرامستان و غسالخانه می شود. ساختمان دهیاری ها حتی در برخی موارد در طول سال برای یکبار هم مورد استفاده قرار نمی گیرند.

نماینده مردم ساوه در مجلس گفت: از رئیس جمهور تقاضا دارم که حقوق و مزایای بازنشستگان را با لحاظ نمودن اعتبار در لایحه بودجه سال 95 یکسان شود. رسیدگی به مسائل حوزه زنان و  اجرایی شدن مصوبات مرتبط با زنان را خواستار هستم. بیمه زنان خانه دار به ویژه زنان سرپرست خانوار، اجرایی شدن قانون 9 ماه مرخصی زایمان به ویژه کارکنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی، تأمین شرایط اشتغال زنان تحصیلکرده دانشگاهی و غیر تحصیلکرده را خواستار هستم. اقتصاد مقاومتی موضوعی است که باید دولت به صورت جدی به آن توجه کند./      

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet