هدر اصلی
1394/10/06 13:00:00
سرویس صحن
قادری در نطق میان دستور:

سیاست های صحیح اقتصادی در بستر نامناسب کنونی قابلیت اجرا ندارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نباید به افزایش قیمت نفت امید داشت، گفت: لازم است شرایطی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم که با اتکا به ظرفیت اقتصاد دانش بنیان امکان پذیر است.
سیاست های صحیح اقتصادی در بستر نامناسب کنونی قابلیت اجرا ندارد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نباید به افزایش قیمت نفت امید داشت، گفت: لازم است شرایطی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم که با اتکا به ظرفیت اقتصاد دانش بنیان امکان پذیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/112839.jpg سیاست,های,صحیح,اقتصادی,در,بستر,نامناسب,کنونی,قابلیت,اجرا,ندارد Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جعفر قادری در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) به مسلمین جهان، در خصوص وحدت و انسجام میان شیعه و سنی در استان فارس ابراز خرسندی کرد و گفت: در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان هستیم که از دست اندرکاران وحدت اصولگرایی به ویژه روحانیت و حضرت آیات عظام موحدی کرمانی، یزدی و مصباح یزدی که محور وحدت شدند تشکر می کنم و از همه افرادی که داعیه اصولگرایی دارند انتظار پیوستن به این فرایند را داریم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اقدام کنگره آمریکا برای ادامه تحریم های گذشته را نقض برجام دانست و گفت: از هیأت نظارت بر اجرای برجام انتظار واکنش داریم چرا که نباید به بهانه های مختلف تحریم ها را برگرداند همچنین مصوبه کنگره آمریکا برای ضرورت اخذ ویزا برای کسانی که به ایران سفر می کنند به منزله کساد کردن بازار گردشگری کشور ماست و نباید به وعده های جان کری دلخوش کرد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه با توجه به چشم اندازهای موجود نباید به افزایش قیمت نفت امید داشته باشیم، بیان کرد: لازم است اقتصاد مقاومتی را ایجاد کرده و از طریق استفاده از ظرفیت اقتصاد دانش بنیان و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی اقدام کنیم چنانچه با روش های سنتی و غیرعلمی و بدون اتکا به برنامه ریزی نمی توان پاسخگوی انتظار مردم بود .

قادری بر همین اساس تصریح کرد: هم اکنون راهی جز اصلاح ساختاری نداریم چرا که با ساختارهای مریض موجود نمی توان مشکلات اقتصادی را حل کرد و حتی سیاست های صحیح اقتصادی در این بستر نامناسب جواب نمی دهد و قابلیت اجرا ندارد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس نهم همچنین در ادامه با اشاره به این مطلب که به هم ریختگی در بازار پول و اعمال نرخ های خارج از چارچوب شورای پول و اعتبار باعث شده تا تولید در کشور تعطیل شود، اظهار کرد: اگر بانک مرکزی فکری برای نرخ بالای سود سپرده ها نکند هیچ نقدینگی به بخش تولید تزریق نمی شود و در هیچ دوره ای نرخ سود، دو برابر نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی نبوده است که اگر در این زمینه مشکلی وجود دارد به صورت لایحه پیشنهاد دهند.

وی در ادامه بحث دفن سیب زمینی و عدم برداشت سیب از روی درخت را از بحث های جدی در کشور قلمداد کرد و گفت: وزارت جهاد و کشاورزی باید به وظایف خود در این زمینه عمل کند چرا که در شرایطی که با کمبود آب روبرو هستیم نباید محصولات مازاد، تولید و دفن شود همچنین دولت در این زمینه باید از ابزار تشویقی و تنبیهی دولت استفاده کند و اگر مشکل قانونی دارد به مجلس اعلام شود.

قادری ادامه داد: از دولت و سازمان مدیریت انتظار داریم نسبت به تخصیص 100 درصد اعتبارات صندوق بیمه محصولات کشاورزی اقدام کند که این صندوق بتواند به وعده های خود به کشاورزان عمل کند.

نماینده مردم شیراز همچنین از مسئولان ملی و استانی درخواست کرد نسبت به تعیین تکلیف پالایشگاه دوم شیراز در اسرع وقت اقدام کنند و اگر ایرادهای محیط زیست قابل رفع نیست در مراحل بعدی آن را برطرف کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سد تنگ سرخ شیراز حجمی معادل 3 درصد حجم آب دریاچه نمک را به خود اختصاص داده و فقط 3 درصد حوزه آبگیر دریاچه نمک را شامل می شود، بیان کرد: با این حال پروژه این سد در کش و قوس های اداری مشکل پیدا کرده که از مسئولان سازمان محیط زیست انتظار داریم با حضور در محل این مشکلات را حل کنند.

قادری اضافه کرد: ضروری است طرح نکاش است در استان فارس و در قسمت پایین دست سد درودزن اجرا شود تا مشکل کشاورزانی که سال هاست نتوانسته ایم به آنها آبرسانی کنیم حل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: انتظار داریم مشکل راه های روستایی را حل شود چرا که سال هاست شاهد تغییرات جدی اساسی در حل مشکلات راه های روستایی اطراف شیراز نبوده ایم./

پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet