هدر موبایل
1394/10/06 15:39:00
سرویس فرهنگی
نوش آبادی با ارائه توضیحاتی درباره توقیف و بایگانی فیلم «شهرام شاه حسینی»:

دود «خانه دختر» در چشم جنتی می‌رفت/ وزیر فرهنگ بارها مجبور شد پاسخگوی محتوای این فیلم باشد

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه وزیر از اختیارات خود درباره سرنوشت «خانه دختر» استفاده کرده است، گفت: وزیر بعد از تماشای فیلم چند بار اصلاح شده شاه حسینی به این نتیجه رسید که اصلاح در خصوص این مورد فایده ندارد.
دود «خانه دختر» در چشم جنتی می‌رفت/ وزیر فرهنگ بارها مجبور شد پاسخگوی محتوای این فیلم باشد معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه وزیر از اختیارات خود درباره سرنوشت «خانه دختر» استفاده کرده است، گفت: وزیر بعد از تماشای فیلم چند بار اصلاح شده شاه حسینی به این نتیجه رسید که اصلاح در خصوص این مورد فایده ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201512107454289121.jpg دود,«خانه,دختر»,,در,چشم,جنتی,می‌رفت/,وزیر,فرهنگ,بارها,مجبور,شد,پاسخگوی,محتوای,این,فیلم,باشد Icana
حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به ارائه توضیحاتی در خصوص توقیف و بایگانی فیلم «خانه دختر» ساخته شهرام شاه حسینی توسط وزیر ارشاد پرداخت و گفت: وزیر بالاترین مقام پاسخگو در هر دستگاهی است که لازم است در شرایط مختلف نسبت به وقایع مربوط به خود پاسخ دهد.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: وزیر فرهنگ نیز تاکنون بارها مجبور شد نسبت به محتوای فیلم «خانه دختر» و فیلم های دیگر پاسخگو باشد البته در بسیاری از مواقع دستگاه ها و مسئولان ذیربط نیز در این خصوص اقدام می کنند اما در نهایت اصل ماجرا از وزیر سوال می شود.
 

 
 
وی در ادامه با بیان اینکه وزیر در برابر وظایف خود اختیاراتی هم دارد، گفت: فیلم، کتاب یا نمایشی در برهه ای به هر دلیلی حاشیه ساز و انتقاداتی به آن نسبت داده می شود که باعث ایجاد حواشی و نگرانی در جامعه می شود لذا وزیر می تواند نسبت به آنها اقداماتی داشته باشد.

نوش آبادی همچنین بیان کرد: اکنون نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا به تعهدات و تجربه خود نسبت به فیلم «خانه دختر» حساس شد و دستور اصلاح داد که پس از چند بار اصلاح باز هم نظر وی تأمین نشد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در نهایت شخص وزیر به دلیل اصلاح ناپذیری «خانه دختر» ناچار شد نسبت به عدم اکران آن دستور جدی صادر کند که منجر به توقیف و بایگانی فیلم شد که البته تا پیش از این بدین شکل فیلمی توقیف نشده بود و اگر هم موردی بود از سوی دستگاه های پایین تر صورت می گرفت.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان در خصوص نحوه پرداخت خسارت فیلم به تولیدکنندگان آن خاطرنشان کرد: در این خصوص سازمان سینمایی تصمیم می گیرد./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet