هدر موبایل
1394/10/07 09:34:00
سرویس اقتصادی
نکو:

سیستم حمل و نقل کشوری نباید تنها به فکر قشر مرفه جامعه باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیتم حمل و نقل کشوری نباید تنها به فکر مردم مرفه باشد، گفت: در شرایطی که  سفر با هواپیما  برای بسیاری ازشهروندان مان رویا شده به هیچ وجه گرانی ناوگان ریلی توجیه منطقی ندارد.
سیستم حمل و نقل کشوری نباید تنها به فکر قشر مرفه جامعه باشد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیتم حمل و نقل کشوری نباید تنها به فکر مردم مرفه باشد، گفت: در شرایطی که  سفر با هواپیما  برای بسیاری ازشهروندان مان رویا شده به هیچ وجه گرانی ناوگان ریلی توجیه منطقی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/126765.jpg ,سیستم,حمل,و,نقل,کشوری,نباید,تنها,به,فکر,قشر,مرفه,جامعه,باشد Icana
ابراهیم نکو درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گرانی نرخ بلیت هواپیما خاطرنشان کرد: مدیران سیستم حمل و نقل کشوری  باید برای تمام طبقات اقتصادی کشور برنامه ریزی کند، نه اینکه تنها با اتخاذ این گونه نرخ‌ها به فکرمردم مرفه جامعه باشند.


گرانی سیستم ریلی به قیمت ازدحام در جاده های کشور تمام می شود

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی سیستم ریلی به قیمت ازدحام در جاده های کشور تمام می شود،تصریح کرد: بسیاری از شهروندان کشوربرای سفر قطار را انتخاب می‌کردند؛زیرا معیار انتخاب شهروندان طبقه‌متوسط  و ضعیف جامعه برای استفاده از وسایل نقلیه همگانی نرخ مناسب به همراه کیفیت است.

وی ادامه داد: نرخ وسایل ناوگان هوایی و ریلی باید برحسب شرایط اقتصادی تعیین شود وازهمین رو با ید شرایطی در زمینه ای تعیین  نرخ  در نظر گرفته شود که حقوق اقشار ضعیف جامعه تحت تاثیر قرار نگیرد.
نکو با بیان اینکه  اقتصاد حمل و نقل زمانی می تواند توسعه یافته تلقی شود که توازن اقتصادی در کشور برقرار کند،خاطرنشان کرد:مسئولان حمل ونقل ریلی باید چارتی اقتصادی ترسیم کنند و بگویید با چه حساب و کتابی گرانی نرخ قطار تعیین شده است.
نماینده مردم رباط کریم  درمجلس،ادامه داد: آزادسازی قیمت هواپیما یا گرانی نرخ  قطار نباید به معنای افزایش بی حساب و بدون ضابطه‌ی قیمت‌ها تمام شود واین در حالی است که وسایل نقلیه همگانی موضوعی نیست که به سادگی افزایش  یابد چراکه بطور مستقیم با  رفاه اجتماعی مردم سرو کار دارد.


افزایش نرخ بلیت قطار شوک بزرگی را به مسافران وارد کرد

 نکو ادامه داد:هنوز مدت کوتاهی از گرانی نرخ بلیت هواپیما نگذشته که به دنبال آن افزایش قیمت‌ها رقم خورده است و این درحالی  است که دولت با افزایش نرخ بلیت قطار شوک بزرگی را به مسافران وارد کرد.
وی ادامه داد: اگربررسی کنیم به سادگی به این نکته می رسیم که مسافران  برای استفاده ازحمل و نقل هوایی ناامید شده بودند  که با قیمت‌های بالاتری در حمل و نقل ریلی هم مواجه شدند که این موضوع فشار بیشتری را به متقاضیان وارد می‌کند.
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد: اگربحث گرانی نرخ قطار عملیاتی شود باید کیفیت ها هم مدنظر قرارگیرد زیرا این افزایش اگر با بهای خدماتی همراه نباشد می تواند مشکلات بی شماری برای صنعت گردشگری ما بوجود آورد./
پایان پیام


 
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet