هدر اصلی
1394/10/07 11:28:00
سرویس صحن
منادی سپیدان درنطق میان‌دستور مطرح کرد:

خیزش مردم در 9 دی تصویب برجام را رقم زد

عضو هیات رئیسه مجلس با یادآوری اینکه قائله سال ۸۸ میهن را در برابر حوادث بدتر از آن واکسینه نمود، گفت: خیزش ۸ و ۹ دی‌ ماه مردم قهرمان ایران در برابر فتنه بزرگ دشمنان را آنچنان مایوس نمود که به تصویب برجام تن دادند.
خیزش مردم در 9 دی تصویب برجام را رقم زد عضو هیات رئیسه مجلس با یادآوری اینکه قائله سال 88 میهن را در برابر حوادث بدتر از آن واکسینه نمود، گفت: خیزش 8 و 9 دی‌ ماه مردم قهرمان ایران در برابر فتنه بزرگ دشمنان را آنچنان مایوس نمود که به تصویب برجام تن دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/59608.jpg خیزش,مردم,در,9,دی,تصویب,برجام,را,رقم,زد Icana
به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، علیرضا منادی سپیدان در نشست علنی امروز(7 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور ضمن یادآوری راه‌ندازی نهضت مبارزه با بی‌سوادی توسط امام خمینی، گفت: فردا روز میلاد اشرف مخلوقات عالم پیامبر مهربانی ها، حضرت محمد(ص) و فرزند عزیزش بنیانگذار فقه جعفری، امام صادق(ع) است که این یوم‌الله را به تمامی مسلمانان جهان تبریک عرض می‌نمایم، در آستانه هفته وحدت یادگار امام کبیر انقلاب را که بر وحدت ملی تاکید دارند، گرامی می‌داریم و به خصوص در شرایطی که گروه‌های تکفیری با سواستفاده از نام پیامبر و دین مبین اسلام، اسلام را خلاف واقع به دنیا معرفی می‌کنند باید توجه داشت که وحدت مهم‌ترین عنصر مقابله با این پدیده شوم که دست‌پرورده غرب و امریکا و اسرائیل است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: با این شرایط در داخل کشور با تمام قدرت در زیر سایه رهبری مرجع عالی قدر عالم تشیع، مقام معظم رهبری بر عنصر وحدت تاکید شود و از طرح سخنان واهی و تفرقه‌انگیز که هیچ سودی به حال دین و ملت و زندگی ندارد، پرهیز کنیم.

وی تصریح کرد: انقلاب ما در ادامه انقلاب خونین حسینی و با تاخیری حدود 14 قرن شکل‌ گرفته است و هرچه توحید داشته‌ایم به خصوص در هشت سال دفاع مقدس در جنگ و در خارج از مرزها و در عرصه دیپلماسی و توفیقات داخل کشور مدیون امام حسین(ع) هستیم، امروز باید حافظ این انقلاب عظیم بوده و پرچم آن را به دست امام زمان(عج) تحویل دهیم.

منادی سپیدان با بیان اینکه قانون اساسی این نظام الهی، حاصل خون صدها هزار شهید راه آزادی است، گفت: با این حال باید از قانون اساسی مراقبت و پاسداری نمود و از نگهبانان قانون اساسی هم که در راس آن شورای نگهبان است، حمایت کرد تا دشمن نتواند انتخابات بسیار مهم و شکل‌گیری مجلسین را خدشه‌دار کند.

وی با بیان اینکه در آستانه 8 دی‌ماه، یادآور حضور پاشکوه مردم آذربایجان در مقابل با توطئه‌های دشمنان در سال 88 صورت گرفت، هستیم، گفت: در این روز آذربایجان به همه دنیا، فرمایش مقام معظم رهبری را تاکید کرد که "آذربایجان سر ایران است"، روز میثاق با ولایت را هم گرامی می‌داریم و یادآور می‌شویم قائله سال 88 میهن را در برابر حوادث بدتر از آن واکسینه نمود و خیزش 8 و 9 دی‌ ماه مردم قهرمان  ایران در برابر فتنه بزرگ دشمنان را آنچنان مایوس نمود که به تصویب برجام تن دادند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه موفقیت سپاه اسلام در ناکام گذاشتن دنیای غرب و امریکا در سوریه و برنشستنن آنان پشت میز مذاکرات هسته‌ای تاثیر بسیار داشته است، گفت: تمام این موفقیت‌ها به لطف خدا و ایستادگی مردم هوشمند ایران و رهبری کارآمد ولایت فقیه می‌دانیم اما امروز به کنگره امریکا تاکید می کنیم که دزدی اموال ایران به بهانه غرامت جاسوسان لانه جاسوسی که در سال 58 اسیر دانشجویان پیرو خط امام شدند و همچنین تصویب قانون ویزا علیه ایران، ناقض سند برجام می‌‌باشد و مانع اجرای آن خواهد شد.

منادی سپیدان با یادآوری اینکه 152 روز از فرصت خدمت نمایندگی در مجلس نهم باقی مانده است، گفت: طرح سنجش و پذیرش دانشجویی یکی از مهم‌ترین نقطه ضعف‌های مجلس نهم در راستای رشد علمی و تضعیف بزرگترین دانشگاه آزاد اسلامی بوده است، لذا باید با توجه به اصل 75 و 44 قانون اساسی مانع تصویب نهایی آن شد.

وی در ادامه به مشکلات زیست محیطی اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا مردم را سردرگم کرده لذا ضروری است تا دولت و مجلس اقدامی عاجلانه صورت دهند، تبریز که تا پیش از این دارای هوای پاک بوده امروز در اثر سومدیریت‌ها گرفتار آلودگی‌ها شده است، آذربایجان همچنین با مشکل زیست محیطی خشک شدن دریاچه ارومیه نیز مواجه است که بایستی در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود، ریزگردهای حاصل خشکی دریاچه وضعیت زندگی 5 میلیون مردم حاشیه دریاچه را به خطر انداخته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:  با توجه به رکود اقتصادی، بازنشستگان به شدت گرفتار مالی دارند لذا در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 باید  فاصله معنادار حقوق بازنشسته با شاغلین کاهش یابد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: از وزیر اقتصاد و دارایی با توجه به تغییر مدیریت سازمان مالیاتی نسبت به دریافت مالیات از مردم و اصناف باتوجه  به رکود کشور عمل کند، از دولت نیز درخواست می شود تا نسبت به مشکلات فرهنگیان توجه و اقدامات لازم را مبذول فرمایند، همچنین از دولت در انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه و اجرای بزرگراه اروپایی تبریز و راه‌آن تبریز جدیت لازم را به خرج دهند./

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet