هدر موبایل
1394/10/11 08:58:50
سرویس بین الملل
سوری مطرح کرد:

کشتار شیعیان آفریقا با دلارهای نفتی عربستان/استقبال روسیه و چین از ترویج مذهب شیعه در کشورهایشان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با انتقاد از نقش کشور عربستان در کشتار مسلمانان شیعه در کشورهای آفریقایی، گفت: عربستان در چند سال اخیر سرمایه گذاری بسیاری را برای گسترش وهابیت و سلفی گری در این کشورها صورت داده و امروز همان دست پروده های دلارهای نفتی، دست به کشتار شیعیان می زنند.
کشتار شیعیان آفریقا با دلارهای نفتی عربستان/استقبال روسیه و چین از ترویج مذهب شیعه در کشورهایشان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با انتقاد از نقش کشور عربستان در کشتار مسلمانان شیعه در کشورهای آفریقایی، گفت: عربستان در چند سال اخیر سرمایه گذاری بسیاری را برای گسترش وهابیت و سلفی گری در این کشورها صورت داده و امروز همان دست پروده های دلارهای نفتی، دست به کشتار شیعیان می زنند. https://cdn.icana.ir/d/019/127052.jpg کشتار,شیعیان,آفریقا,با,دلارهای,نفتی,عربستان/استقبال,روسیه,و,چین,از,ترویج,مذهب,شیعه,در,کشورهایشان Icana
حجت الله سوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش موج شیعه ستیزی در کشورهای آفریقایی، گفت: با توجه به پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ترویج تفکر مذهب شیعه و فراگیری و مقابله آن با جهان سلطه، کشورهای استکباری برای ضربه زدن به این حوزه برنامه ریزی بلند مدتی را برای تقویت برخی گروه های تندرو اسلامی در کشورهای مختلف انجام دادند.

نماینده مردم سلسه و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اثار و نتایج گسترش مذهب شیعه در کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و آفریقایی روز به روز بیشتر ملموس می شود و این مسئله به هیچ وجه به نفع کشورهای استکباری نیست، از این رو آن ها از هر وسیله ای برای مقابله با نفود مذهب شیعه استفاده می کنند.

وی افزود: با توجه به روند اقدامات صورت گرفته علیه شیعیان در کشورهای مختلف، پیش بینی می شود که این حملات و اقدامات در آینده گسترده تر و بیشتر شود، زیرا مسلمان و مردم کشورها به تدریج در حال بیداری هستند و مذهب شیعه در آن زمان رشد فزاینده ای خواهد داشت.

 سوری با انتقاد از نقش کشور عربستان در کشتار مسلمانان شیعه در کشورهای آفریقایی، تصریح کرد: عربستان در چند سال اخیر سرمایه گذاری بسیاری را برای گسترش وهابیت و سلفی گری در این کشورها صورت داده و امروز همان دست پروده های دلارهای نفتی، دست به کشتار شیعیان می زنند. 

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: در شرایط کنونی بسیاری از سران کشورها همچون چین و روسیه به این نتیجه رسیده اند که مذهب شیعه، مذهبی معتدل و بر اساسعقل بوده و آن ها  از جمهوری اسلامی برای ترویج این مذهب در کشورهایشان دعوت کرده اند.

وی ادامه داد: گسترش روز افزون مذهب شیعه، سران وهابی عربستان و برخی کشورهای دیگر را به این نتیجه رسانده که دیگر مقابله فرهنگی  و فکری با مذهب شیعه فایده ای ندارد و امروز وارد فاز نظامی و کشتار شیعیان شده اند./
پایان پیام
 
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet