هدر موبایل
1394/10/14 10:32:00
سرویس اقتصادی
زمانیان‌دهکردی:

هم‌ترازی حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان مطالبه دیرینه نمایندگان مجلس/دولت در بودجه 95 به افزایش حقوق بازنشستگان توجه کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه هم‌ترازی حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان مطالبه دیرینه نمایندگان مجلس است، گفت: با توجه به رشد حقوق بازنشستگان با روند صعودی تورم‌ متناسب نبوده ضرورت همسان‌سازی حقوق آن‌ها در تدوین بودجه ۹۵ ضروری است.
هم‌ترازی حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان مطالبه دیرینه نمایندگان مجلس/دولت در بودجه 95 به افزایش حقوق بازنشستگان توجه کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه هم‌ترازی حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان مطالبه دیرینه نمایندگان مجلس است، گفت: با توجه به رشد حقوق بازنشستگان با روند صعودی تورم‌ متناسب نبوده ضرورت همسان‌سازی حقوق آن‌ها در تدوین بودجه 95 ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/75611.jpg هم‌ترازی,حقوق,بازنشستگان,کشوری,و,فرهنگیان,مطالبه,دیرینه,نمایندگان,مجلس/دولت,در,بودجه,95,به,افزایش,حقوق,بازنشستگان,توجه,کند Icana
سید سعید زمانیان‌دهکردی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از نادیده گرفتن حقوق و مزایای بازنشستگان کشوری و فرهنگیان در بودجه سنوات گذشته،گفت: هم‌ترازی حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان مطالبه دیرینه نمایندگان از دولت است.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته رشد حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان با روند صعودی تورم‌ متناسب نبوده ضرورت همسان‌سازی حقوق این بازنشستگان در تدوین بودجه سال 95 از سوی دولت ضروری است.
این نماینده مردم درمجلس نهم،تصریح کرد:بسیاری از بازنشستگان کشوری و فرهنگیان بازنشسته در سال‌های گذشته عنوان می‌کنند که اختلاف فاحشی بین حقوق آن‌ها با هم‌رتبه‌های آن‌ها به لحاظ کاری که در سال جاری بازنشسته شده اند،وجود دارد که این شرایط زندگی را برای آن‌ها دشوار کرده است.
 
حقوق بازنشستگان کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد

وی با بیان اینکه دولت برای تسهیل شرایط زندگی مردم باید تلاش کند،افزود: در شرایط کنونی کشور با توجه به تورم و رکود حاکم بر اقتصاد ،حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان کفاف زندگی آنان را نمی‌دهد.

زمانیان‌دهکردی ادامه داد: بهترین شاخص برای تعیین نرخ حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان در بودجه 95 کل کشور مدنظر قرار دادن تورم است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،با اشاره به گرانی‌های موجود در بازار،تاکید کرد: حقوق فعلی بازنشستگان هیچ تناسبی با هزینه‌های آنان نداشته از این رو لازم است دولت در تدوین بودجه به این بخش توجه جدی داشته باشد.

وی تاکید کرد:ناتوانی دولت در کنترل تورم و رکود مشکل فرهنگیان بازنشسته و بازنشستگان کشوری را دوچندان کرده است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیشنهاد ما برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و فرهنگیان بازنشسته همترازی آن و همچنین مدنظر قرار دادن نرخ تورم است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet