ایام محرم 1398
1394/10/18 12:27:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

فروش وکالتی خودرو بانک‌ها را طلبکارتر می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک‌های عامل وام خودرو احتمال دارد در آینده وارد مشکلات اقتصادی شوند،گفت: فروش  وکالتی  خودرو با وام ۲۵ میلیونی   بدهی  مردم  را به بانک ها افزایش می‌دهد.
فروش وکالتی خودرو بانک‌ها را طلبکارتر می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک‌های عامل وام خودرو احتمال دارد در آینده وارد مشکلات اقتصادی شوند،گفت: فروش  وکالتی  خودرو با وام 25 میلیونی   بدهی  مردم  را به بانک ها افزایش می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/98244.jpg ,فروش,وکالتی,خودرو,,بانک‌ها,را,طلبکارتر,می‌کند Icana
سیدناصرموسوی لارگانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره فروش وکالتی خودروهای قسطی،خاطرنشان کرد: فروش وکالتی خودرو با وام 25 میلیون تومانی بازار خودرو را وارد تبادلات دلالی می کند،زیرا خریداران  نمی توانند قسط‌های وام‌ها را پرداخت کنند.

وام 25 میلیونی خودرو برای سروسامان دادن به وضعیت قطعه‌سازان عملیاتی شد

نماینده مردم فلاورجان  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  معوقات بانکی بالای 100هزار میلیارد تومان است که با فروش وکالتی وام خودروها این رقم بطورحتم افزایش می یابد،تصریح کرد:باید قوانینی وضع می شد که فروش وکالتی خودروهای اقساطی متوقف می شد.

وی ادامه داد: وام 25 میلیونی خودرو برای سروسامان دادن به وضعیت قطعه‌سازان عملیاتی شد؛زیرا بسیاری از قطعه سازان نیروهای خود را تعدیل کردند ودر آستانه ورشکستگی هستند.

موسوی لارگانی، تصریح کرد: برخی  از مدیران خودرو به قطعه سازان پیشنهاد می کردند به جای طلبشان خودرو دریافت کنند چراکه خودروها بی مشتری مانده بود  و این در حالی است طراحی چنین وامی به نظر می‌رسد برای فروش خودروهای بی مشتری طراحی شده ‌است.

وی  با بیان اینکه چرا خودروسازان تنها بدهی خارجی‌ها  را پرداخت می کنند،تصریح کرد:وام خودروهای اقساطی ریشه در رفع مشکلات قطعه سازان داشت؛اما متاسفانه هنوز  این مهم  عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ، یادآورشد: وام خودرو بخشی از بسته حمایتی  دولت بود که درراستای خروج  از رکود اقتصادی  طراحی شده  است که متاسفانه  به نحو مطلوب اجرایی نشد؛زیرا به نظر می رسد این وام  تنها توانسته است بخشی از صنعت خودرو را سرو پا کند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت،خرید و فروش وکالتی عملا نقض ماده 29 قانون است و متاسفانه برخی  پس از دریافت وکالتنامه به دلیل دلالی و واسطه گری اقدام به تعویض پلاک نمی کنند که این موضوع مشکلاتی را بوجود می آورد.

وام 25 میلیونی خودرو اگرچه انبارهای شرکت های خودرو سازی را خالی کرد؛اما نتوانست به رکود بازار و رونق تولید کمک موثری کند، بازاری که این روزها به جز رکود با پدیده جدیدتری نیز مواجه شده است و ازهمین رو  خرید و فروش وکالتی خودروهای وام‌دار این روزها در بازار خودرو رونق گرفته است و دلالان با دریافت مبالغی، خودروهای وام دار را به صورت وکالتی خرید کرده و بعد از آن، به دلیل داشتن وام ۲۵ میلیون تومانی یا از قبیل آن، خودرو را با سود500 هزار تومانی  به فروش می رسانند./

پایان پیام


 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet