هدر اصلی
1394/10/16 10:52:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی:

سعودی‌ها دچار یک ناشی‌گری سیاسی شده‌اند

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس رفتار سعودی‌ها را نشان از یک ناشی‌گری سیاسی دانست.
سعودی‌ها دچار یک ناشی‌گری سیاسی شده‌اند یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس رفتار سعودی‌ها را نشان از یک ناشی‌گری سیاسی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/45663.jpg سعودی‌ها,دچار,یک,ناشی‌گری,سیاسی,شده‌اند Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با تاکید بر اینکه قطع روابط عربستان با ایران نشان از ناشی‌گری سیاسی این دولت دارد، اظهار کرد: سعودی‌ها تنها به دنبال سرپوش گذاشتن بر روی ناکامی‌های بزرگ خود در منطقه و انحراف افکار عمومی از شکست‌ها و عدم توانایی‌هایشان هستند.

وی تصریح کرد: قطعا در شرایط کنونی این عربستان سعودی است که به برقراری روابط دیپلماتیک با ایران نیازمند است چراکه ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار در سطح منطقه و روابط بین‌المللی شناخته شده است و تنها از این رفتار سعودی‌ها ضرر خواهند کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طفل سیاست سعودی‌ها هنوز به بلوغ کامل نرسیده است و نمی‌تواند مسائل را درست تحلیل کند، افزود: این رفتار و قطع ارتباط دیپلماتیک با ایران از سوی سعودی‌ها حاکی از آن است که آنها باید همچنان سر کلاس سیاست و دیپلماسی درس بیاموزند.

وی با تاکید بر اینکه دولت سعودی باید مسئولیت اقدامات غیرمنطقی خود را بپذیرد و قطعا نمی‌تواند از مسئولیت بین‌المللی خود با این اقدام فرار کند، گفت: اقدامات کنونی این دولت نشان می‌دهد که سعودی‌ها از خود اختیاری ندارند و تنها به عروسک خیمه شب بازی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها بدل شده‌اند و مشغول ایفای نقش‌های محوله هستند.

سلیمی اظهار کرد: تحلیل این عملکرد عربستان کاملا روشن می‌کند که در پس این اقدامات مسائلی وجود دارد که تنها در پی آتش‌افروزی در منطقه هستند و سعودی‌ها باید پاسخگوی همه این اقدامات و خون بی‌گناهانی که در یمن و سوریه ریخته‌اند، باشند.

به گزارش ایسنا؛ این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: سعودی‌ها باید پاسخگوی خون‌های ریخته شده همچون کشتن فرهیختگانی چون شیخ نمر آموزش تکفیری‌های که جهان را به آشوب کشیده‌اند و توسعه سرطان تروریست در دنیا باشند، با چنین رفتارها و قطع روابط نمی‌تواند از زیربار پاسخگویی شانه خالی کنند.

انتهای پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet