پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1394/10/19 14:29:00
سرویس سیاسی
اسدالهی:

ناجا باید تعرض به سفارت عربستان را کنترل می کرد/نیروی انتظامی مسئول حفظ امنیت سفارتخانه ها است

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تامین امنیت سفارتخانه ها بر عهده نیروی انتظامی است اما متاسفانه ناجا نتوانست تعرض به سفارت و کنسولگری عربستان را کنترل کند.
ناجا باید تعرض به سفارت عربستان را کنترل می کرد/نیروی انتظامی مسئول حفظ امنیت سفارتخانه ها است عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تامین امنیت سفارتخانه ها بر عهده نیروی انتظامی است اما متاسفانه ناجا نتوانست تعرض به سفارت و کنسولگری عربستان را کنترل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/49217.jpg ناجا,باید,تعرض,به,سفارت,عربستان,را,کنترل,می,کرد/نیروی,انتظامی,مسئول,حفظ,امنیت,سفارتخانه,ها,است Icana
غلامرضا اسدالهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره رفتارهای غیرقانونی عده ای تندرو در مقابل سفارت عربستان گفت: رفتار غیر قانونی در مقابل سفارت عربستان را باید متاثر از جنایت آل سعود و اعدام شیخ نمر دانست. با وجود اینکه علمای تشیع و تسنن و مراجع حقوق بشری به آل سعود تاکید کرده بودند شیخ نمر رهبر شیعیان این کشور را اجرایی نکند اما این رژیم دست به این جنایت زد.
نماینده مردم تربت جام،تایباد و باخرزدر مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه تحت تاثیر این اقدام مسلمانان و شیعیان احساساتی شدند، ادامه داد: رفتار اعتراضی مردم قابل درک است اما دستگاه متولی حفظ امنیت باید اعتراض و تجمع مردمی را پیش بینی می کردند. به ویژه اینکه این احتمال وجود داشت که گروه ها سودجود در بین مردم حاضر شوند و از تجمع آنها به نفع مقاصد خود بهره برداری کنند.
وی تاکید کرد: اینکه بگویم گروه های خود سر دست به کارهای غیرقانونی در مقابل سفارت زدند عاملی نمی شود که از نیروی انتظامی برای حفظ امنیت سفارت و کنسولگری عربستان رفع تکلیف شود. در قوانین بین المللی سفارت خاک کشور مهمان محسوب می شود و تامین امنیت آن با کشور میزبان بنابراین باید بهتر این ها تجمع اعتراضی کنترل می شد.
این نماینده اعتقاد دارد که اگر مانع رفتارهای غیرقانونی و خود سر در مقابل سفارتخانه ها نشویم این کار باب خواهد شد و به لحاظ قوانین بین المللی ایران کشور ناقض قوانین شناخته می شود.
اسدالهی ادامه داد: پلیس تمام تلاش خود را برای کنترل جمعیت انجام داد اما مسئله این است که آنها باید زودتر پیش بینی می کردند و قبل از تجمع در محل سفارتخانه و کنسولگری حاضر می شدند تا بتوانند جمعیت را پراکنده کنند.
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بالا رفتن از دیوار سفارتخانه ها برای کشور هزینه بسیاری دارد بنابراین ضمن اینکه مردم را دعوت به رعایت قوانین بین المللی می کنیم انتظار داریم ناجا در حفظ امنیت سفارتخانه ها تدبیر بهتری بیندیشد./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet