هدر موبایل
1394/10/19 16:50:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسداللهی:

فیفا ورزش را به مسائل سیاسی گره نزند

یک عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس هجمه عربستان به ایران در حوزه ورزش را حساب شده و با برنامه‌ریزی قبلی دانست و در عین حال تاکید کرد که فیفا باید جلوی تاثیرگذاری سیاست بر ورزش را بگیرد.
فیفا ورزش را به مسائل سیاسی گره نزند یک عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس هجمه عربستان به ایران در حوزه ورزش را حساب شده و با برنامه‌ریزی قبلی دانست و در عین حال تاکید کرد که فیفا باید جلوی تاثیرگذاری سیاست بر ورزش را بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43042.jpg فیفا,ورزش,را,به,مسائل,سیاسی,گره,نزند Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا اسداللهی اظهار کرد: متاسفانه آنچه این روزها بر تعاملات ورزشی سایه افکنده، مباحث سیاسی است و این امر حتی در اظهارنظر مجامع بین‌المللی که از آنها بی‌طرفی انتظار می‌رود مشهود است.

وی افزود: اخیرا تنش بین ایران و عربستان در مساله اعدام شیخ نمر به وجود آمد که منجر به قطع روابط دو کشور شد و در ادامه همه کشورهای تحت حمایت عربستان اقدام به قطع ارتباط کردند. به نظر می‌رسد عربستان به دنبال پوشش ناکامی‌ها و جنایاتش خصوصا در موضوع اعلام شیخ نمر و مساله یمن و سایر مسائل داخلی این کشور است و می‌خواهد مسائلی را به وجود بیاورد که ناکامی‌ها و جنایات این کشور را تحت الشعاع قرار دهد.

نماینده مردم تربت جام در مجلس ادامه داد: هجمه‌ای که عربستان و به تبع آن چند کشور عربی در حوزه ورزش علیه ایران به وجود آوردند نیز امری حساب شده و با برنامه بود و به نظر می‌رسد جزیی از بازی‌های سیاسی در ادامه موضوع حمله به سفارت عربستان است.

اسداللهی با تاکید بر اینکه فیفا نباید ورزش را به مسائل سیاسی گره بزند، خاطرنشان کرد: فیفا باید همانطور که در قوانینش تصریح دارد اجازه ندهد ورزش تحت تاثیر سیاست قرار گیرد و باید بتواند از تعاملات ورزش در حوزه بین‌الملل دفاع کند. چراکه تش‌های سیاسی در روابط کشورها در گذشته بوده و در آینده هم متصوراست که اتفاق بیفتد اما آنچه مسلم است مقرراتی که بر فیفا حاکم است باید لحاظ شود.

به گزارش ایسنا؛ وی در پایان اظهار کرد: اگر تیمی در یک بازی حضور پیدا نمی‌کند باید مطابق مقررات بین‌المللی با آن رفتار شود، آن تیم بازنده اعلام شود و تنبیهات انضباطی لازم اعمال شود چراکه در غیر این صورت ثباتی در حوزه تعاملات ورزش بین‌المللی به وجود نمی‌آید.

انتهای پیام
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet