ایام محرم 1398
1394/10/20 13:35:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقا محمدی:

مجامع بین‌المللی باید عربستان را به‌دلیل حمله به سفارت ایران مجازات کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان‌های بین‌المللی به موضوع حمله عربستان به سفارت ایران در یمن رسیدگی و عربستان را مجازات کنند.
مجامع بین‌المللی باید عربستان را به‌دلیل حمله به سفارت ایران مجازات کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان‌های بین‌المللی به موضوع حمله عربستان به سفارت ایران در یمن رسیدگی و عربستان را مجازات کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/45663.jpg مجامع,بین‌المللی,باید,عربستان,را,به‌دلیل,حمله,به,سفارت,ایران,مجازات,کنند, Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم آقا محمدی در زمینه حمله عربستان به سفارت ایران در یمن، اظهار داشت: حمله جنگنده عربستان به سفارت ایران در یمن با توجه به سر و صداهایی است که توسط عربستان در رابطه با تعرضی که به سفارت عربستان در ایران شده صورت گرفته است.

وی افزود: شواهد نشان می‌دهد عربستان در زمانی که مردم اعتراض خود را در اعدام شیخ نمر انجام دادند با زمینه‌سازی و برنامه‌ریزی قبلی دست به اقدامی زده که از آن بهره‌برداری کند و زمان نقض حاکمیتش می‌داند که در عرف بین‌الملل، سفارت جزء خاک آن کشور محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله نظامی عربستان به سفارت ایران در یمن مستقیم توسط حاکمیت عربستان بوده و با فرماندهی ارتش و جنگنده عربستان انجام‌شده است، عنوان کرد: این اقدام یک نوع  ماجراجویی جنگی بوده چراکه هواپیمای هیچ کشوری در بالای کشور یمن جز ائتلاف عربستان وجود ندارد که گفته شود کشوری دیگر اقدام به حمله کرده است.

وی بیان کرد: این موضوع نقض حاکمیت ایران، قوانین بین‌الملل، نقض عرف و قانون دیپلماسی است و یک نوع تجاوز آشکار جنگی است که اگر ایران بخواهد به ماجراجویی‌های عربستان توجه کند حق دارد اقدام متقابل  نظامی در این رابطه انجام دهد.

آقا محمدی تصریح کرد: در پاسخ به این قضیه در وهله نخست باید از طریق سازمان‌های بین‌المللی و سازمان ملل انجام شود و برخورد جدی با این اقدام  جنگی و ماجرا جویانه دولت وهابی سعودی انجام شود ضمن اینکه ایران هرزمانی که لازم باشد حق خود را در پاسخ به این قضیه محفوظ خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: به سازمان‌های ملل و سازمان‌های حقوقی بین‌المللی باید اقدام عربستان گزارش شود و مستندات را به سازمان ملل بدهیم، سازمان‌های بین‌المللی باید به این قضیه رسیدگی کنند و عربستان را مجازات کنند.

به گزارش تسنیم؛ نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در گام‌های بعدی حق اقدام متقابل برای ایران محفوظ است و در هر مکان و زمانی، چه نزدیک و چه دور اگر مسئولان و تصمیم‌گیرندگان نظام تشخیص دهند این اقدام متقابل انجام می‌شود.
انتهای پیام/
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet