هدر موبایل
1394/10/20 10:48:04
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان مقرر شد:

همکاری مؤثر در شناسایی سران گروه‌های تروریستی، شرط تخفیف در مجازات اعضای این گروه‌ها

نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط تخفیف در مجازات شرکت‌کنندگان در گروه‌های مالی تروریسم را مشخص کردند و بر این اساس، اگر اعضای گروه های حامی مالی تروریسم، قبل از تعقیب، همکاری مؤثر در شناسایی شرکا داشته باشند، از مجازات معاف می‌شوند.
همکاری مؤثر در شناسایی سران گروه‌های تروریستی، شرط تخفیف در مجازات اعضای این گروه‌ها نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط تخفیف در مجازات شرکت‌کنندگان در گروه‌های مالی تروریسم را مشخص کردند و بر این اساس، اگر اعضای گروه های حامی مالی تروریسم، قبل از تعقیب، همکاری مؤثر در شناسایی شرکا داشته باشند، از مجازات معاف می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/69173.jpg همکاری,مؤثر,در,شناسایی,سران,گروه‌های,تروریستی،,شرط,تخفیف,در,مجازات,اعضای,این,گروه‌ها Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه یک فوریتی مبارزه با تامین مالی تروریسم اعاده شده از شورای نگهبان با ماده 8 آن موافقت کردند.

نمایندگان با 142 رأی موافق، یک رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در صحن با این ماده موافقت کردند.

براساس ماده 8 لایحه مذکور هر شخصی که داخل گروه های حامی مالی تروریسم باشد و ریاست یا مرکزیتی نداشته باشد و قبل از تعقیب، همکاری مؤثر در شناسایی شرکا یا معاونان، تحصیل ادله یا کشف اموال و اشیای حاصله از جرم یا به کار رفته برای ارتکاب آن نماید، از مجازات معاف می شود و چنانچه پس از شروع به تعقیب با مأموران دولتی همکاری مؤثری نماید، از جهات مخففه محسوب و مطابق مقررات مربوط، مجازات وی تخفیف می یابد.

در تبصره این ماده آمده است: در صورتی که شخص، مرتکب جرم دیگری شده باشد معافیت یا تخفیف موضوع این ماده مانع از اعمال مجازات نسبت به آن جرم نیست./
پایان پیام
 
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet