هدر موبایل
1394/10/20 11:06:49
سرویس صحن
با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛

اشخاص مطلع جرایم مربوط به اعمال تروریستی را گزارش نکنند، به مجازات تعزیری محکوم‌می‌شوند

نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط مجازات تعزیری از نوع درجه هفت را برای اشخاص مطلعی که مقامات قضائی را از جرائم تروریستی آگاه نمی‌کنند، تعیین کردند.
اشخاص مطلع جرایم مربوط به اعمال تروریستی را گزارش نکنند، به مجازات تعزیری محکوم‌می‌شوند نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط مجازات تعزیری از نوع درجه هفت را برای اشخاص مطلعی که مقامات قضائی را از جرائم تروریستی آگاه نمی‌کنند، تعیین کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/57412.jpg اشخاص,مطلع,جرایم,مربوط,به,اعمال,تروریستی,را,گزارش,نکنند،,به,مجازات,تعزیری,محکوم‌می‌شوند Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی اسامی در جریان بررسی لایحه یک فوریتی مبارزه با تامین مالی تروریسم با ماده 3 لایحه مذکور با 147 رأی موافق، یک رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این گزارش در ماده 3 طرح مذکور آمده است که کلیه اشخاص مطلع از جرایم موضوع این قانون موظفند مراتب را در اسرع وقت به مقامات اداری، انتظامی، امنیتی یا قضایی ذی صلاح اعلام کنند، در غیر این صورت به مجازات تعزیری درجه هفت محکوم می شوند.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی یک فوریتی مبارزه با تامین مالی تروریسم با ماده 4 این طرح با 148 رأی موافق، یک رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است در ماده 4 آمده است: در صورت ارتکاب جرایم موضوع این قانون توسط شخص حقوقی، طبق مقررات قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 اقدام می شود.

به گزارش خانه ملت در مجازات تعزیزی درجه 7 به حبس از نود و یک روز تا شش ماه،‌ جزای نقدی بیش از ده میلیون (10.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال، شلاق از یازده تا سی ضربه و محرومیت از حقوق اجتماعی تا شش ماه اشاره شده است./

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet