خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/10/20 11:47:56
سرویس صحن
افخمی در نطقی میان دستور:

شیطان بزرگ به تخریب میراث‌ بشری در حوزه جغرافیای جهان اسلام روی آورده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است امروزه قدرت‌های سلطه‌گر به ویژه آمریکا با استفاده ابزاری از برخی ملاک‌ها به تخریب و ویرانی تمدن‌ها و میراث‌های با ارزش بشری به ویژه در حوزه جغرافیایی جهان اسلام روی آورده است.
شیطان بزرگ به تخریب میراث‌ بشری در حوزه جغرافیای جهان اسلام روی آورده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است امروزه قدرت‌های سلطه‌گر به ویژه آمریکا با استفاده ابزاری از برخی ملاک‌ها به تخریب و ویرانی تمدن‌ها و میراث‌های با ارزش بشری به ویژه در حوزه جغرافیایی جهان اسلام روی آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/97887.jpg شیطان,بزرگ,به,تخریب,میراث‌,بشری,در,حوزه,جغرافیای,جهان,اسلام,روی,آورده,است Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهروز افخمی در نشست علنی امروز ( 20 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به کلام خداوند مبنی بر اینکه ملاک برتری در نزد خدا چیزی فراتر از تیره و قبیله افراد است، گفت: متاسفانه در جامعه بشری می‌بینیم این موهبت بزرگ الهی یعنی تفاوت‌های ظاهری اعم از رنگ، زبان، قومیت و غیره بر عکس نص صریح قرآن عامل مشکلات ویرانگر در مواردی بوده به طوری که امروز قدرت‌های سلطه‌گر به ویژه سرکرده استکبار جهانی یعنی آمریکای جنایت‌کار و شیطان بزرگ با استفاده از آن یعنی استفاده ابزاری در حالت تخریب و ویرانی تمدن‌ها و میراث‌های با ارزش بشری به ویژه در حوزه جغرافیایی جهان اسلام است.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آیا در میان علل مختلف تحمیل این همه مصبیت و گرفتاری به ملت‌ها به ویژه ملت‌های مسلمان علتی بالاتر از دوری از خدا و به خصوص عدم رعایت تقوای الهی را می‌توان یافت؟

وی تاکید کرد: رعایت تقوای الهی بر همه انسان‌های دلسوز و دوستدار توسعه، ترقی، ثبات و آرامش جامعه و کشور و جهانی که در آن زندگی می‌کنند واجب است.

افخمی ادامه داد: ما نمایندگان ملت به عنوان عصاره فضایل مردم شریف کشورمان به خاطر اهمیت و سنگینی مسئولیتمان در همه امورات باید تقوای الهی را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس، گفت:‌ آن روز که بنده مسئله مبارزه فساد را گفتم توقع داشتم که مجلس شورای اسلامی سینه سپر کرده و جلو بیاید و در این میدان حرکت کند تا ما دیگر احتیاج به دنبال بحث نداشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه اهمیت و سنگینی مسئولیت نمایندگی مدنظر قرار گرفتن تقوای الهی توسط نمایندگان مجلس را حساس‌تر می‌کند، گفت: به خود و دوستانم در مجلس متذکر می‌شوم اگر آنطور که نیاز کشور، رهبری و مردم بود نتوانستیم موفق عمل کنیم و مطالبات رهبری و مردم را برآورده نکردیم ریشه در عدم شدت عمل در توجه به آیه شریفه فوق‌الاشاره دارد. خود و همکارانم را به توجه جدی‌تر به وظایف نمایندگی از جمله تذکر، سوال، استیضاح، تصویب بودجه و مشارکت در تدوین طرح‌ها و بررسی لوایح توجه می‌دهم.

وی با اشاره به برخی مشکلات موجود در حوزه انتخابیه‌اش، گفت: به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص رعایت حقوق اعضای تعاون روستایی و عشایری تذکر می‌دهم.

افخمی در تذکر دیگری به وزیر بهداشت، افزود: تسریع در افتتاح بخش آی‌سی‌یو بیمارستان فاربی حوزه انتخابیه ام مطالبه دیرین مردم است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم در خصوص بهبود مسیرهای حوزه انتخابیه ام اقدام کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود: در ارتباط با موارد حق آبه‌های روستاهای حوزه انتخابیه ام دستور اقدام عاجل دارم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet