هدر موبایل
1394/10/20 12:32:25
سرویس صحن
نمایندگان مخالف اصل هشتاد و پنجی شدن طرح حمایت از مرمت بافت‌های فرهنگی، تاریخی؛

مفاد طرح حمایت از مرمت بافت‌های فرهنگی و تاریخی، مغایر با منطق کوچک‌سازی‌ دولت است

بار مالی برای دولت، مغایر منطق کوچک‌سازی‌ بودن ساختار دولت و ضرورت چکش‌کاری‌ بیشتر، از جمله مواردی بود که نمایندگان مخالف با اصل هشتاد و پنجی شدن طرح حمایت از مرمت بافت‌های فرهنگی، تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکان آنها مطرح کردند.
مفاد طرح حمایت از مرمت بافت‌های فرهنگی و تاریخی، مغایر با منطق کوچک‌سازی‌ دولت است بار مالی برای دولت، مغایر منطق کوچک‌سازی‌ بودن ساختار دولت و ضرورت چکش‌کاری‌ بیشتر، از جمله مواردی بود که نمایندگان مخالف با اصل هشتاد و پنجی شدن طرح حمایت از مرمت بافت‌های فرهنگی، تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکان آنها مطرح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601102872796923.jpg مفاد,طرح,حمایت,از,مرمت,بافت‌های,فرهنگی,و,تاریخی،,مغایر,با,,منطق,کوچک‌سازی‌,دولت,است Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی نمایندگان مخالف اصل هشتاد و پنجی شدن طرح حمایت از مرمت بافت‌های فرهنگی، تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکان آنها دلایل مخالفت خود با این اصل را بیان کردند.

مصری: ایجاد ساختار جدید اداری برای دولت مخالف با منطق کوچک‌سازی است ​

بر این اساس عبدالرضا مصری در بیان مخالفت خود گفت: ابتدا براساس اصل 75 قانون اساسی اخطار می‌دهم که نباید همه امور درخصوص یک موضوع در مجلس انجام شود و به شورای نگهبان ارسال شود و تعجب از این دارم با توجه به نیاز به انجام کار گسترده‌ای در طرح حمایت از مرمت بافت‌های تاریخی، اما تعاملات لازم بین دستگاه‌ها در این رابطه صورت نگرفته است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طرح مذکور برای 10 الی 12 دستگاه اجرایی تعیین تکلیف می‌شود، این در حالی است که برنامه‌ریزی برای هماهنگی آنها صورت نگرفته است و اینگونه که مجلس برای دستگاه‌ها در رابطه با طرحی تعیین تکلیف کند، دشواری‌هایی به همراه دارد.

مصری افزود: در بند اول طرح مذکور که در رابطه با مرمت و احیای بناهای تاریخی است، بار مالی به دولت وارد می‌شود و همچنین آموزش استادکاران بناهای تاریخی نیز نیاز به هزینه دارد.

وی گفت: تعیین تکلیف برای وزارت علوم، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بانک مرکزی و بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در طرح حمایت از مرمت از بافت‌های فرهنگی و تاریخی صورت گرفته که این موضوعات جای تعامل دارد و به دلیل ایجاد بار مالی، شورای نگهبان این موضوعات را رد خواهد کرد.

مصری افزود: نباید برخلاف قانون برنامه پنجم توسعه هزینه‌هایی مانند عوارض و مالیات بر ارزش افزوده حذف شود، همچنین ایجاد ساختار جدید اداری برای دولت مخالف با منطق کوچک‌سازی است که در طرح مذکور رعایت نشده، بنابراین با مخالفت نمایندگان با این طرح این فرصت فراهم می‌شود که دولت در نشست‌های تخصصی با طراحان طرح مذکور، همه جوانت را بسنجند تا زمینه ارائه لایحه از سوی دولت فراهم شود.

گروسی: رونق گردشگری در شرایط کاهش قیمت نفت ضروری است

در ادامه حسین گروسی نیز در مخالفت با طرح حمایت از مرمت بافت‌های فرهنگی، تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکان آنها گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت، باید به موضوعاتی مانند رونق گردشگری توجه ویژه شود.

وی ادامه داد: ایران جاذبه ‌های فراوانی در زمینه گردشگری دارد و با سرمایه‌گذاری در این موضوع می‌تواند زمینه اشتغالزایی و کسب درآمدهای ارزی و معرفی پیشرفت‌های بعد از انقلاب را به جهانیان فراهم کند.

گروسی در پایان افزود: ضرورت توجه ویژه به بخش گردشگری باعث می‌شود که تمامی موضوعات در طرح مذکور لحاظ شود، بنابراین برای تقویت طرح باید چکش‌کاری‌هایی در این زمینه دیده شود./

پایان پیام
کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet