هدر موبایل
1394/10/20 12:40:40
سرویس صحن
پورابراهیمی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

ارائه به‌موقع لایحه بودجه، کمک به فعالان اقتصادی برای اطلاع از شاخص‌های کلان بودجه‌ای

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه سالانه، گفت: با توجه به محدودیت زمانی پیشنهاد می‌کنم بودجه سال آینده کل کشور، ابتدا به صورت سه‌دوازدهمی بررسی شود.
ارائه به‌موقع لایحه بودجه، کمک به فعالان اقتصادی برای اطلاع از شاخص‌های کلان بودجه‌ای نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه سالانه، گفت: با توجه به محدودیت زمانی پیشنهاد می‌کنم بودجه سال آینده کل کشور، ابتدا به صورت سه‌دوازدهمی بررسی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/125910.jpg ارائه,به‌موقع,لایحه,بودجه،,کمک,به,فعالان,اقتصادی,برای,اطلاع,از,شاخص‌های,کلان,بودجه‌ای Icana
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: 35 روز از زمان قانونی ارائه لایحه بودجه سال 95 می‌گذرد اما دولت تاکنون با وجود تذکرات در صحن علنی اقدامی برای این کار انجام انجام نداده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مدت زمان باقیمانده از سال، تنها 15 روز کاری برای بررسی بودجه وجود دارد و این در حالی است که دولت باید در یک‌سال و نیم گذشته نیز برنامه ششم توسعه کشور را ارائه می‌کرد، به دلیل اینکه این برنامه راهنمایی برای تصمیمات کلان اقتصادی است.

پورابراهیمی افزود: اقدام دولت در ارائه به موقع لایحه بودجه در دو سال گذشته قابل تقدیر است اما در سال جاری این کار را انجام نداده و این در حالی است که تمامی فعالان اقتصادی باید از شاخص‌های کلان بودجه‌ای زودتر مطلع شوند.

وی گفت: مگر می‌شود بدون ارائه برنامه پنجساله بودجه را تصویب کرد و ما نیز دراین رابطه اعلام کردیم بهتر است که برنامه پنجم یک‌سال دیگر تمدید شود، اما برخی از مسئولان دولت عنوان کرده‌اند که این برنامه در سال جاری ارائه می‌شود، اما تاکنون این مهم اتفاق نیفتاده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت فعلی با دولت قبل برای نمایندگان درخصوص تاخیر در ارائه بودجه تفاوتی ندارد، ادامه داد: لایحه برنامه ششم قطعاً به این مجلس نخواهد رسید، اما برای بودجه سال 95 پیشنهاد می‌کنم که ابتدا بودجه سه‌دوازدهمی بررسی بررسی شود، بنابراین این موضوع با توجه به اهمیت اقتصادی ضرورت دارد در هیات رئیس مجلس زودتر بررسی شود./

پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet