خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/10/21 10:12:02
سرویس بین الملل
مسلمانان مورد هجمه کاندیداهای ریاست‌جمهوری آمریکا قرار گرفته‌اند

رونق اسلام هراسی در انتخابات آمریکا

ترامپ به عنوان نامزدپیشتاز جمهوری‌خواهان به همراه تعداد دیگری از کاندیداها با حملات ن‍ژادپرستانه علیه مسلمانان خواهان اخراج آنها از کشور مدعی دموکراسی شده‌است.
رونق اسلام هراسی در انتخابات آمریکا ترامپ به عنوان نامزدپیشتاز جمهوری‌خواهان به همراه تعداد دیگری از کاندیداها با حملات ن‍ژادپرستانه علیه مسلمانان خواهان اخراج آنها از کشور مدعی دموکراسی شده‌است. https://cdn.icana.ir/d/019/97317.jpg رونق,اسلام,هراسی,در,انتخابات,آمریکا Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه بین‌الملل: در جریان آخرین میتینگ انتخاباتی «دونالدترامپ» در کارولینای شمالی یک بانوی محجبه مسلمان که در اعتراض به سخنان ن‍ژادپرستانه کاندیدای پیشتاز جمهوری‌خواهان در سکوت ایستاده بود ، در اقدامی توهین‌آمیز از سالن بیرون انداخته شد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، «رز حمید» 56 ساله زنی مسلمان است که با پوشیدن روسری و به تن کردن تی‌شرتی با نوشته "سلام. من برای صلح آمده‌ام" به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 رفت و درست در پشت سر ترامپ قرار گرفت. وی امید داشت با این حرکت خود عقیده برخی از حامیان ترامپ را درباره پیروان اسلام تغییر دهد.

این زن مسلمان در مصاحبه با سی‌ان‌ان و دلایل حضورش در کارزار انتخاباتی ترامپ گفت: «من به این نتیجه رسیدم که حامیان ترامپ احتمالا هرگز یک مسلمان ندیده اند بنابراین به آنها فرصت دادم تا با یک مسلمان دیدار داشته باشند. من اصلا قصد نداشتم حرف و یا سخن ناشایستی بیان کنم اما اگر او به من حرفی می‌زد که احساس می‌کردم باید پاسخی به آن بدهم، این کار را می‌کردم. پیش از آنکه من در اعتراض به سخنان ترامپ بایستم، همه چیز خوب بود و کسانی که اطرافم نشسته بودند، به نظر مشتاق می‌آمدند اما زمانی که ایستادم، همه چیز تغییر کرد و حقیقت چهره‌های آنها رویت شد.»

وحید احمدی ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با نکوهش رویکرد نژادپرستانه نامزدهای انتخابات الکترال آمریکا ، گفت: حکومت ایالات متحده پس از حملات تروریستی 11سپتامبر اسلام‌هراسی را به شکلی ویژه در دستور کار قرار دادند.

 

وی در ادامه گفت: دولتمردان آمریکایی در تشکیل القاعده و طالبان دخالت داشتند و امروز نیز داعش را حمایت کرده‌اند اما این مسلمانان هستند که در ایالات متحده باید تقاص پس بدهند.

این نماینده مجلس نهم گفت: ترامپ که به صورت علنی خواهان اخراج مسلمانان از خاک آمریکا است در واقع افشا کننده ماهیت نژادپرستانه سیستم حکومتی ایالات متحده است ، البته نژادپرستی آمریکایی محدود به مسلمانان نیست و رنگین پوستان زیادی ظرف چند سال اخیر توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.

وی با بیان این که در تبلیغات انتخابات الکترال2016 به شکلی بی سابقه صنعت اسلام هراسی در آمریکا رونق پیدا کرده است ، گفت: نکته مضحک دموکراسی آمریکایی که واشنگتن با همان توجیه کشورهای مختلف را مورد تهاجم قرار داده است ، در اینجاست که ایالات متحده خود یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تقبیح موضع گیری‌های ترامپ گفت: چناچه موضع‌گیری شبیه آنچه که ترامپ گفته‌است در کشور دیگری بیان می‌شد ، ماجرا از سوی همین آمریکایی ها محکوم می شد. استانداردهای دوگانه آمریکایی در تروریسم در مورد مردم این کشور نیز اعمال می‌شود که جای تاسف دارد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet