خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/10/21 09:50:49
سرویس صحن
در بررسی کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی مطرح شد:

نماینده موافق:بیمه حوادث‌طبیعی آثارمثبت روانی دارد/ نماینده مخالف:فرهنگ بیمه درجامعه نهادینه نشده

در حالی که نمایندگان موافق کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی معتقدند باید حساب ویژه‌ای برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی به مردم باز شود، نمایندگان مخالف می‌گویند این لایحه در حالی ارائه شده که هنوز فرهنگ بیمه مستقر نشده است و عملکرد بیمه گران بسیار نامناسب است.
نماینده موافق:بیمه حوادث‌طبیعی آثارمثبت روانی دارد/ نماینده مخالف:فرهنگ بیمه درجامعه نهادینه نشده در حالی که نمایندگان موافق کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی معتقدند باید حساب ویژه‌ای برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی به مردم باز شود، نمایندگان مخالف می‌گویند این لایحه در حالی ارائه شده که هنوز فرهنگ بیمه مستقر نشده است و عملکرد بیمه گران بسیار نامناسب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201601103537906267.jpg نماینده,موافق:بیمه,حوادث‌طبیعی,آثارمثبت,روانی,دارد/,نماینده,مخالف:فرهنگ,بیمه,درجامعه,نهادینه,نشده Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پوردر نشست علنی امروز (دوشنبه 21 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان نخستین مخالف کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی گفت: کلیات این لایحه خوب اما ناقص است چرا که در آن اماکن تجاری تفکیک نشده و برای اماکن نظامی و اداری تدبیری اندیشیده نشده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس همچنین تصریح کرد: هیچ برنامه‌ای برای خاطیان دیده نشده و این امر، محل ایراد است.

 

دولت قادر به تامین خسارات حوادث طبیعی گسترده نیست

 

محمد علیپور در ادامه به عنوان نماینده موافق با لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی گفت: در حال حاضر اگر حادثه‌ای طبیعی خانه مردم را از بین ببرد تمام زندگی آن‌ها تحت الشعاع قرار می‌گیرد لذا باید سازمانی باشد تا زندگی آن‌ها را بیمه کند.

نماینده مردم ماکو، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: در حال حاضر بار مالی قضیه بر گردن مردم است و اگر عمق حادثه طبیعی گسترده باشد دولت نیز نمی‌تواند خسارات آن را تامین کند.

 

این لایحه، بیمه شدن منازل مسکونی و تجاری را اجباری می‌کند

 

احمد امیرآبادی فراهانی در ادامه به عنوان دومین مخالف بیان کرد: این لایحه اجباری بوده و اختیاری نیست و همه مردم را مکلف می‌کند منازل مسکونی و تجاری خود را بیمه کنند.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر در تبصره ماده 5 این لایحه که قرار است قانون دائمی شود مبالغی تعیین شده است در حالیکه اعداد و ارقام باید در قانون‌های سالیانه و بودجه بیاید.

 

باید حساب ویژه‌ای برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی باز شود

 

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در ادامه جلسه به عنوان موافق لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی گفت: کلیات این لایحه مطلوب است چرا که دولت به تنهایی پاسخگوی میزان خسارت وارده به مردم نیست.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک و بشاگرد در ادامه گفت: از این رو باید حساب ویژه‌ای برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی باز شود که 12 درصد از بودجه سازمان مدیریت بحران به آن اختصاص یابد، همچنین دولت در سال اول 50 میلیارد تومان به بیمه ایران برای افزایش سرمایه آن کمک می‌کند.

 

اجباری کردن بیمه منازل در حالی است که عملکرد بیمه گران بسیار نامناسب است

 

محمد مهدی مفتح در ادامه به عنوان آخرین مخالف این لایحه گفت: این لایحه در حالی ارائه شده که هنوز فرهنگ بیمه مستقر نشده است و عملکرد بیمه گران بسیار نامناسب است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: اکنون قصد داریم بیمه اجباری دیگری را بر مردم تحمیل کنیم و با اینکه اصل بیمه خوب است اما بیمه منازل مسکونی فشار مضاعفی بر مردم خواهد شد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیمه محصولات کشاورزی سرمازده در تویسرکان پرداخت نمی‌شود که این نمونه‌ای از عدم مدیریت سازمان‌های بیمه‌گر است.

 

بروکراسی حاکم به مردم مجال نداده در زمان زلزله‌های مختلف خسارت خود را تحصیل کنند

 

قاسم جعفری نیز در ادامه جلسه به عنوان موافق پایانی این لایحه گفت: ما باید کمک کنیم حادثه دیده بتواند مصیبت وارده را تحمل کند از این رو باید از قبل شرایط را پیش بینی کنیم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای  اسلامی در ادامه با بیان اینکه اگر این کلیات تصویب شود می‌توان روی جزئیات مباحثه کرد، اظهار داشت: با توجه به بروکراسی حاکم مردم در زمان زلزله‌های مختلف نتوانسته‌اند چندان خسارت خود را تامین کنند و حتی دولت نیز قادر به تامین آن نبوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به آثار روانی مثبت بیمه حوادث طبیعی برای منازل خاطرنشان کرد: در شرایط رکود اقتصادی کنونی حتی خیرین نیز دستشان برای حل مشکل آسیب زدگان بسته است./

 

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet