هدر اصلی
1394/10/21 11:56:06
سرویس صحن
محمدی در نطق میان دستور:

پاسخی جبران‌ناپذیر در انتظار بدعهدی آمریکاست/عربستان بر جمود اندیشه و رفتارهای جاهلی استوار است

عضو کمیسیون اصل نود مجلس، با اشاره به بدعهدی آمریکا در خصوص روح اجرای برجام، گفت: هشدار می‌دهم چنانچه آمریکا به این رفتار ناپسند پایان ندهد قطعا با پاسخی درخور، متناسب و جبران‌ناپذیر مواجه خواهد شد.
پاسخی جبران‌ناپذیر در انتظار بدعهدی آمریکاست/عربستان بر جمود اندیشه و رفتارهای جاهلی استوار است عضو کمیسیون اصل نود مجلس، با اشاره به بدعهدی آمریکا در خصوص روح اجرای برجام، گفت: هشدار می‌دهم چنانچه آمریکا به این رفتار ناپسند پایان ندهد قطعا با پاسخی درخور، متناسب و جبران‌ناپذیر مواجه خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/121929.jpg پاسخی,جبران‌ناپذیر,در,انتظار,بدعهدی,آمریکاست/عربستان,بر,جمود,اندیشه,و,رفتارهای,جاهلی,استوار,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، داوود محمدی در نشست علنی امروز دو‌شنبه(21 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با اشاره به شهادت روحانی برجسته شیخ نمر، گفت: شهادت این روحانی برجسته نشان دهنده این است که عربستان بر جمود اندیشه و رفتارهای جاهلی استوار بوده و خلف متحجر آن، داعش نیز زاییده این تفکر معلول و دلیلی روشن بر این مدعا است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عربستان که از اسلام جز نقشی بر پرچم آن باقی نمانده به زودی خواهد دید که زیان کننده از قطع رابطه با ایران کهن، پهناور و قدرتمند، زمام‌‌داران جوان و بی‌تجربه آل‌سعود است.

وی گفت: حال که با تدابیر نظام و سیاست‌ورزی دولت تدبیر و امید جریان برجام به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود جمهوری اسلامی ایران نیز پایبندی خود را بر عهد و پیمانش نشان داده و همانطور که قابل پیش بینی بود دولت بد عهد آمریکا اقدامی بر خلاف روح برجام انجام می‌دهد فلذا هشدار می‌دهم چنانچه آمریکا به این رفتار ناپسند پایان ندهد قطعا با پاسخی درخور، متناسب و جبران‌ناپذیر مواجه خواهد شد.

محمدی با اشاره به قرار گرفتن در روزهای پایانی مجلس نهم، افزود: سوال این است آن روز که از سوی مردم در این مسئولیت خطیر قرار گرفتیم چه برنامه‌ها و اندیشه‌هایی داشته و اکنون فرصت مناسبی است که بررسی کنیم تا چه اندازه توانسته‌ایم اهداف و برنامه‌هایمان را محقق و عملی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بنده تمام تلاشم این بوده که علاوه بر وظیفه قانون گذاری و نظارت بر مدار حل مشکلات و کم کردن دردها و رنج‌های مردم و رشد و اعتلای استانم قزوین قدم بردارم.

وی ادامه داد: استان قزوین با وجود نزدیکی به پایتخت و موقعیتی استثناییT به واسطه سال ها بی توجهیT از بسیاری از زیرساخت ها و امکانات اساسی محروم مانده و رساندن آن به نقطه مطلوب سال ها زمان می برد.

محمدی با بیان اینکه با پرهیز از کشمکش ها و تنازعات بی ثمر سیاسی و با تمرکز بر حل مشکلات مردم و توسعه استان و اعتلای کشور توانستم گام های محکمی درراستای تحقق اهداف برداریم، گفت: در این خصوص از مجمع نمایندگان و ائمه جمعه و جماعات و مسئولان و به ویژه مردم که همواره مورد حمایت و عنایت آنها بوده ام سپاسگزارم.

وی ادامه داد: با سفر وزیر بهداشت و درمان به استان و مساعدت وی توانستیم بیش از 90 میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکلات بیمارستان های شهید رجایی و بوعلی قزوین، احداث بیمارستان 180 تختخوابی الوند و 64 تختخوابی محمدیه و مراکز درمانی اقبالیه، شریفیه، بیدستان، محمودآباد و سایر شهرها و بخش های حوزه انتخابیه جذب کنیم.

وی افزود: از اختصاص آمبولانس و تجهیزات مدرن پزشکی به استان و دستور محاسبه هزینه های بیمارستانی در آبیک و خیریه رحیمیان بر مبنای تعرفه دولتی از دکتر قاضی‌زاده هاشمی صمیمانه تشکر می کنم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: طی جلسات مکرر با مساعدت ریاست مجلس و موافقت وزیر نیرو توانستیم حق استان قزوین از سد طالقان را بگیریم و با تخصیص 60 میلیون متر مکعب آب از این سد که بحمدالله پروژه آن در دست اجرا قرار دارد مشکل آب شرب 9 شهر و یکصد روستای استان را از آبیک تا تاکستان حل کنیم.

محمدی افزود: با پیگیری های مجدانه، سرانجام توانستیم حق مردم شریف آبیک از عوارض آلایندگی کارخانه سیمان را بگیریم و اینک دو سال است که این عوارض به حساب آبیک واریز می شود.

وی گفت: برای اجرای طرح شتابگر ملی که یکی از بزرگترین طرح های علمی کشور و خاورمیانه است و زمینه اشتغال و جذب بیش از 7000 نفر از نخبگان و تحصیلکردگان کشور و استانمان را فراهم می کند، موفق به اخذ و تثبیت ردیف اعتباری از بودجه ملی شدیم.

محمدی ادامه داد: با پیگیری های به عمل آمده و حمایت نوبخت و وزیر راه و شهرسازی اجرای راه های الموت شرقی و غربی به مازندران و گیلان با تزریق بودجه مناسب و به سرعت در حال انجام است و در عین حال انتظار دارم که در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال 95 این مسیرهای مهم و استراتژیک مورد توجه جدی تر قرار گیرد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس، ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی به دلیل اختصاص سی هزار تن قیر که موجب آسفالت بیش از 210 کیلومتر راه روستایی و بهسازی معابر داخل روستاها شده گفت:امید است سایر مسیرهای حوزه انتخابیه نیز مورد توجه واقع شوند.

وی با بیان اینکه با همراهی وزیرنفت و شرکت ملی گاز کشور بخش اعظمی از پروژه گازرسانی به روستاهای طارم و کوهین و بخش های مرکزی قزوین، آبیک والبرز و الموت شرقی و غربی و رجایی دشت در شرف اتمام است، گفت: انتظار دارم که به زودی در باقیمانده روستاهای حوزه انتخابیه ام نیز با توجه به مذاکرات حضوری و قول مساعد وزیر نفت مشعل گاز روشن شود.

محمدی گفت: از وزیر ورزش و جوانان به خاطر تخصیص بیش از ده میلیارد ریال برای تکمیل فضاهای ورزشی و اختصاص بسته های حمایتی برای ورزش روستاها و کمک به هیأت های ورزشی علیرغم محدودیت بودجه و اعتبارات تشکر می کنم و انتظار توجه جدی به جوانان و ورزش بانوان و تقویت ویژه بودجه هیأت های خدوم ورزشی را خواستارم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، از اخذ ردیف ملی برای احیاء جاده ابریشم و مجمع جهانی شهر اسلامی خبر داد و تصریح کرد: این مسیر زمینه رونق اقتصادی و سرمایه گذاری بیشتر را در استان قزوین  مهیا می سازد.

وی ادامه داد: با تقویت و حمایت مسئولان استان و مدیریت شهری، زمینه احداث و تکمیل بوستان 1400 هکتاری فدک، دهکده طبیعت، حیات وحش و ساخت تقاطع های غیر هم سطح، هتل ها، پارک ملا خلیلا و پارک های محلی و مجموعه های فرهنگی و ورزشی در محلات و استقرار ادارات کل سازمان اسناد و کتابخانه های ملی و نمایندگی وزارت امور خارجه را فراهم شد.

محمدی با بیان اینکه با این همه من به عنوان نماینده مردم بزرگوار قزوین آبیک و البرز هنوز دردهای بسیاری دارم که تنها درد من نیست بلکه درد تک تک مردم و خدمتگزاران آنها است، افزود: درد من درد کارگری است که امنیت شغلی نداشته وعلیرغم اینکه ماه هاست حقوق خود را نگرفته از بیم تعدیل و اخراج دم بر نمی آورد.

وی ادامه داد: درد من درد کارمندی است که قدرت خریدش روز به روز کمتر شده و شرمنده اهل و عیال خویش است، درد من درد کشاورزی است که به خاطر عدم حمایت و اعمال سیاست های نادرست همه دسترنجش را بر باد رفته می بیند، درد من درد بازنشسته ای است که با موی سپید و کوله باری از تجربه برای امرار معاش حداقلی در رنج است.

محمدی افزود: درد من درد کسبه باانصاف و اصناف و بازاریان شریفی است که در شرایط رکودی آزاردهنده مالیاتشان تا 500 درصد افزایش یافته و بعد از تعطیلی کارخانجات باید نگران تعطیل شدن مغازه ها باشیم، درد من درد جوانی است که درگیر و دار بیکاری ناتوان از تشکیل خانواده است و پدر و ادر دل سوخته ای که نگران سرنوشت و آینده فرزندان تحصیلکرده خویشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه همه ما در برابر این دردها و در پیشگاه خداوند متعال بی شک مسئولیم، گفت: اگر ما آستین همت بالاتر نزنیم دستی از غیب مشکلات ما را حل نمی کند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس، یادآور شد: همه قوا موظفند برای این مردم بی نظیر که در تمام مقاطع حساس انقلاب و نظام گوش به فرمان ولی امر خود ایستاده اند با همدلی و هم زبانی و با تمام وجود نوکری و خدمت رسانی می کنند و باری از دوش آنان بردارند و درمان و التیامی بر درد و رنج های آنها باشند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet