هدر موبایل
1394/10/22 09:57:21
سرویس سیاسی
حقیقت پور تشریح کرد:

شمارش معکوس تا آغاز اجرای برجام/از دغدغه‌های فنی جمع‌آوری سانتریفیوژها تا چشم انداز ادامه همکاری‌های هسته‌ای

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمینه مسایل هسته ای شاهد همراهی و همکاری از سوی روسیه هستیم ابراز امیدواری کرد این همکاری ها استمرار داشته باشد.
شمارش معکوس تا آغاز اجرای برجام/از دغدغه‌های فنی جمع‌آوری سانتریفیوژها تا چشم انداز ادامه همکاری‌های هسته‌ای نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمینه مسایل هسته ای شاهد همراهی و همکاری از سوی روسیه هستیم ابراز امیدواری کرد این همکاری ها استمرار داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/65647.jpg شمارش,معکوس,تا,آغاز,اجرای,برجام/از,دغدغه‌های,فنی,جمع‌آوری,سانتریفیوژها,تا,چشم,انداز,ادامه,همکاری‌های,هسته‌ای Icana

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره برخی اظهارات و نگرانی هایی مبنی بر اینکه سرعت عمل ایران در جمع آوری تجهیزات مورد تعهد احتمال آسیب تجهیزات را به وجود آورده است گفت: تا کنون گزارشی مبنی بر آسیب رسیدن به تجهیزات نداشته ایم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ضمن باید بر این نکته توجه کرد که متخصصان ایرانی با همان سرعتی که تجهیزات را جمع آوری کردند با همان سرعت نیز می توانند دوباره آنها را نصب کنند.

حقیقت پور افزود: اگر بنا به دور زدن طرف مقابل و بدعهدی از سوی آنها باشد به راحتی و توسط متخصصان می توانیم تجهیزات را به جای اول خود بازگردانیم، بنابراین طرف مقابل باید دقت لازم را داشته باشد و بداند با همان سرعتی که تجهیزات را برداشتیم با سرعت بیشتری آنها را سر جای خود قرار دهیم.

نماینده مجلس نهم تصریح کرد: متخصصان ما آنقدر تخصص دارند که حتی اگر قلب رآکتور خنداب اراک  را هم خارج کنیم ظرف 6 ماه می توانیم قلب جدید را نصب کنیم و این نشان دهنده تخصص جوانان ایران است.

وی در ادامه با اشاره به اختلاف نظرهایی درمورد میزان فروش اورانیوم غنی شده گفت: آنچه در این میان مهم است صادر کردن توانمندی های کشورمان است،با تبادل اورانیوم وارد چرخه تجارت هسته ای شده ایم و می توانیم کیک زرد راغنی سازی کرده  و بفروشیم.

حقیقت پور افزود: به این ترتیب همچنان که سهمی از صدور انرژی را در اختیار داریم سهمی از تجارت هسته ای را نیز می توانیم داشته باشیم.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمینه مسایل هسته ای شاهد همراهی و همکاری از سوی روسیه هستیم ابراز امیدواری کرد این همکاری ها استمرار داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet