آغاز هفته وحدت
1394/10/22 12:58:58
سرویس سیاسی
نقوی حسینی تشریح کرد:

دو راه پیش روی وزارت خارجه در مواجهه با نشست سازمان همکاری های اسلامی;فرصت یکه تازی به عربستان داده نشود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران یا نشست سازمان همکاری های اسلامی را لغو کند یا حتما در جلسه حاضر شود چرا که به نفع ما نیست آل سعود یک طرفه درباره اتفاقات رخ داده در مقابل سفارت عربستان در تهران اظهار نظر کند.
دو راه پیش روی وزارت خارجه در مواجهه با نشست سازمان همکاری های اسلامی;فرصت یکه تازی به عربستان داده نشود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران یا نشست سازمان همکاری های اسلامی را لغو کند یا حتما در جلسه حاضر شود چرا که به نفع ما نیست آل سعود یک طرفه درباره اتفاقات رخ داده در مقابل سفارت عربستان در تهران اظهار نظر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601103332694608.jpg دو,راه,پیش,روی,وزارت,خارجه,در,مواجهه,با,نشست,سازمان,همکاری,های,اسلامی;فرصت,یکه,تازی,به,عربستان,داده,نشود Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دعوت عربستان از ایران برای حضور در نشست سازمان همکاری اسلامی با دستور رسیدگی به اتفاقات رخ داده در مقابل سفارت عربستان در تهران گفت: ایران قطعا باید در نشست سازمان همکاری اسلامی شرکت کند چرا که این سازمان بین کشوری است و هیچ دولت یا کشوری متولی آن نیست. به نظر من باید ایران در این نشست حاضر و حرف حق خود را بزند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران و مقامات دیپلماتیک ما باید در این نشست حضور پیدا کنند و با دلایل متقن رفتار نا مناسب آل سعود را نشان دهد و از سوی دیگر در خصوص واقع داخل ایران در مقابل سفارت عربستان را توضیح دهد.

وی در خصوص اتفاقات رخ داده در مقابل سفارت عربستان در تهران گفت: عده ای که هیچ مسئولیتی در نظام ندارنددر مقابل سفارت عربستان در اعتراض به اعدام شیخ نمر تجمع کردند و دست به اقداماتی زدند که هیچ کس تایید نمی کند. اما این دلیل نمی شود که عربستان بخواهد قلدری کند.

نقوی حسینی با تاکید بر اینکه حتما باید مقامات وزارت خارجه در این نشست حاضر شوند، گفت: البته اگر بتوانیم با رایزنی کشورهای اسلامی دیگر را قانع کنیم که در این نشست حاضر نشود، تاثیر بیشتری برای اعتراض به رفتار خصمانه عربستان و اخراج سفیر ایران از ریاض خواهد داشت.

این نماینده اعتقاد دارد که  اگر وزارت امور خارجه  دیپلماسی انفعالی را کنار بگذارد و با کشورهای اسلامی تماس بگیرد می توانند با رایزنی صورت گرفته، این نشست را لغو کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نشست لغو نشد بهتر است ایران حتما در جلسه حاضر شود. به نفع جمهوری اسلامی نیست که آل سعود یک طرفه نظر خود را درباره وقایع اخیر مطرح کند لازم است تا صدای ایران نیز شنیده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet