پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1394/11/04 08:50:00
سرویس اقتصادی
قادری:

بانک مرکزی از سیاست های گذشته دست بکشد/ مشکلات بیشمار چرخه تولید با فعالیت موسسات مالی غیرمجاز

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه سیستم بانکی کشور نرخ سود را بیش از۲برابر تورم اعمال می کند،گفت: عدم برخورد بانک مرکزی با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز منجر می‌شود که چرخه تولیدی اقتصاد با مشکلات بی‌شماری دست و پنجه نرم کند.
بانک مرکزی از سیاست های گذشته دست بکشد/ مشکلات بیشمار چرخه تولید با فعالیت موسسات مالی غیرمجاز عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه سیستم بانکی کشور نرخ سود را بیش از2برابر تورم اعمال می کند،گفت: عدم برخورد بانک مرکزی با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز منجر می‌شود که چرخه تولیدی اقتصاد با مشکلات بی‌شماری دست و پنجه نرم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/102861.jpg بانک,مرکزی,از,سیاست,های,گذشته,دست,بکشد/,مشکلات,بیشمار,چرخه,تولید,با,فعالیت,موسسات,مالی,غیرمجاز, Icana

 جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نرخ سودهای بانکی در کشور ،گفت: نرخ سود سپرده های بانکی  باید 2الی  4درصد  بالاتر از تورم اعلام شود و این درحالی است که بانک مرکزی باید از سیاست های گذشته دست بکشد.

 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی باید با موسسات مالی واعتباری غیرمجاز برخورد قاطعی بکند، ادامه داد:موسسات مالی غیرمجاز با حضور و فعالیت در سیستم بانکی بخش  واقعی اقتصاد را با مشکل روبرو می‌کنند.

 وی با بیان اینکه کدام تولیدکننده عاقلی حاضر است در شرایطی که  نرخ  سود تسهیلات بالای  30 درصد است،تولید کند،تصریح کرد:  سرمایه گذار با این اوصاف مجبور به کاهش تولید است.

 قادری افزود: عدم برخورد بانک مرکزی با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز منجر می‌شود که چرخه  تولیدی اقتصاد  با مشکلات بی‌شماری  دست و پنجه نرم کند و  ازهمین  رو تولیدکننده‌ها ترجیح می‌دهند دارایی ها  را نقد و در سیستم بانکی سپردهگذاری کنند.

 وی درباره نوسان نرخ طلا در بازار اقتصادی کشور،تصریح کرد: قیمت‌های جهانی طلا،تغییرات نرخ ارز و بحث وضعیت بازارهای مشابه  طلا  در صورتی که  نرخ بازده سود کاهش پیدا کند،نقدینگی به سمت بازار طلا حرکت می کند که این افزایش تقاضا  منجر به گرانی می‌شود.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه  ومحاسبات  مجلس،یادآورشد:  بازار اقتصادی کشور نیازمند شفافیت است؛زیرا  اگر بازار  اقتصادی شفاف باشد نقدینگی به سمت تولید حرکت می‌کند./

پایان پیام

 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet