انتخابات ریاست جمهوری
1394/10/25 11:46:00
سرویس اقتصادی
رحمانی:

دولت درنقش حامی،بسترهای قطع وابستگی به نفت را فراهم کند/توجه به پیش‌ران‌های اقتصادی لازمه قطع وابستگی به نفت

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس،با تاکید براینکه سررشته مشکلات اقتصادی کشور وابستگی صرف به نفت و درآمدهای آن است،گفت: لازمه قطع وابستگی بودجه به نفت تهیه زیرساخت‌های آن در بودجه و احکام آن است.
دولت درنقش حامی،بسترهای قطع وابستگی به نفت را فراهم کند/توجه به پیش‌ران‌های اقتصادی لازمه قطع وابستگی به نفت رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس،با تاکید براینکه سررشته مشکلات اقتصادی کشور وابستگی صرف به نفت و درآمدهای آن است،گفت: لازمه قطع وابستگی بودجه به نفت تهیه زیرساخت‌های آن در بودجه و احکام آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/91059.jpg ,دولت,درنقش,حامی،بسترهای,قطع,وابستگی,به,نفت,را,فراهم,کند/توجه,به,پیش‌ران‌های,اقتصادی,لازمه,قطع,وابستگی,به,نفت Icana

رضا رحمانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تاکید بر اینکه سررشته مشکلات اقتصادی کشور وابستگی صرف به نفت و درآمدهای آن است، گفت: دولت باید تدابیری اتخاذ کند که هرچه سریع‌تر قطع وابستگی به نفت در اقتصاد کشور ممکن شود.

 

توجه به پیش‌ران‌های اقتصادی لازمه قطع وابستگی به نفت

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید تصمیم جدی برای رهایی بودجه جاری کشور از وابستگی به نفت اتخاذ شود، افزود: بهترین جایگزین درآمدهای نفتی توجه به پیش‌ران‌های اقتصاد از جمله معادن، صادرات، توجه به علم و فناوری روز و توجه به فراورده‌های نفتی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه امسال با توجه به شرایط منطقه و کاهش قیمت نفت بهترین فرصت برای قطع وابستگی به نفت است،تصریح کرد: لازمه قطع وابستگی بودجه به نفت تهیه زیرساخت‌های آن در بودجه و احکام آن است.     

                                                        

فرهنگ‌سازی برای کاهش وابستگی به نفت ضروری است

وی ادامه داد: دولت باید با فرهنگ سازی درآمدهای نفتی را کاهش داده و رونق اقتصادی را رقم بزند.

رحمانی با بیان اینکه فعال شدن بخش خصوصی به بهبود اقتصاد کشور کمک می‌کند،گفت: دولت باید در نقش حامی و تسهیل کننده بسترهای قطع وابستگی را فراهم کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:کاهش وابستگی اقتصاد به نفت موجبات شکوفایی سایر ظرفیت‌های کشور را فراهم می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet