هدر اصلی
1394/10/27 12:06:37
سرویس صحن
حسن‌پور بیگلری در نطق میان دستور:

مردم به‌عنوان رکن اساسی پیروزی هسته‌ای فراموش نشوند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز که شاهد برداشتن تحریم‌های ظالمانه هستیم وقت آن رسیده که نسخه نجات بخش اقتصادی، یعنی «اقتصاد مقاومتی» در دستور کار دولت و همه ارکان نظام قرار گیرد.
مردم به‌عنوان رکن اساسی پیروزی هسته‌ای فراموش نشوند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز که شاهد برداشتن تحریم‌های ظالمانه هستیم وقت آن رسیده که نسخه نجات بخش اقتصادی، یعنی «اقتصاد مقاومتی» در دستور کار دولت و همه ارکان نظام قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/106320.jpg ,مردم,,به‌عنوان,رکن,اساسی,پیروزی,هسته‌ای,فراموش,نشوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهباز حسن‌پور بیگلری در نشست علنی (امروز 27 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه امروز تحریم‌های ظالمانه علیه ایران در نتیجه ایستادگی مردم و رهبری‌های ذکاوتمندانه مقام معظم رهبری برداشته شده است، گفت: این اتفاق مهم را به محضر مبارک رهبری، ریاست‌جمهور و تیم مذاکره کننده هسته‌ای و به ویژه دو بازوی قدرتمند نظام سردار حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان بازوی سخت افزاری و دکتر ظریف در جایگاه بازوی نرم‌افزاری نظام تبریک می‌گویم، امیدواریم رفع تحریم‌ها سرآغازی برای خروج از رکود و شکوفایی اقتصاد باشد.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیروزی هستهای تنها متعلق به دولت نیست و به همه نظام به‌خصوص رهبری فرزانه، مجلس، قوه قضایه و نیروهای مسلح تعلق دارد، افزود: از رسانه ملی و رسانه‌های جمعی نظام که همگی در این پیروزی نقش داشته‌اند قدردانی و تشکر می‌کنم.

وی تاکید کرد: امروز که شاهد برداشتن تحریم‌های ظالمانه هستیم وقت آن رسیده است نسخه نجات بخش اقتصادی، یعنی «اقتصاد مقاومتی» در دستور کار دولت و همه ارکان نظام قرار  گیرد.

حسن‌پور بیگلری با تذکر به رئیس جمهور و وزرا و نمایندگان خانه ملت گفت: مردم را به‌عنوان  رکن اساسی این پیروزی فراموش نکنید و با ایجاد فضای کسب و کار و اشتغال برای آن‌ها و رفع نیازهای معیشتی‌شان ثابت کنید که خدمتگزاران صادقی برای مردم هستید.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخاباتی خود افزود: در طول 8 سال در مجلس شورای اسلامی سعی کرده‌ام از هر فرصتی برای حل مشکل شما مردم خوب سیرجان و...  استفاده کنم. مردم شریف استان کرمان از تاخیر در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به این استان گلایه شدید دارند و می‌گویند به آقای رئیس جمهور بگویید چرا استاندار کرمان را تنها گذاشته و چرا مردم استان کرمان را فراموش کرده‌اید. به همین دلیل درخواست دارم هر چه سریع‌تر به استان کرمان سفر کنید و با گوشه‌ای از مسائل و مشکلات استان آشنا شوید.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم، همچنین در ادامه با خطاب قرار دادن رئیس جمهور و هیات دولت و نمایندگان مجلس، افزود: شما سوگند خورده‌اید که نماینده همه ملت ایران باشد در  حالی که بیش از 1000 روستای  استان کرمان فاقد آب آشامیدنی هستند امیدوارم در برنامه ششم و لایحه بودجه سال 95 چاره‌ای جدی برای حل مشکلات استان کرمان به ویژه وضعیت آب، بیکاری جوانان، معضلات مسکن و... اندیشیده شود.

وی با تشکر از وزرای صنعت، کشاورزی، راه و شهرسازی که به شهرهای استان کرمان سفر کرده‌اند، گفت: خوشبختانه امروز کرمان به قطب فولاد و دانشگاهی شهرستان‌های سیرجان و بردسیر به قطب علمی کشور تبدیل شده‌اند، باید از وزیر بهداشت و درمان و وزیر علوم بابت موافقت با تاسیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان سیرجان و دانشگاه کشاورزی شهرستان بردسیر تشکر کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم خطاب به وزیر صنعت و معدن عنوان کرد: در سه الی چهار ماه گذشته بیش از  1400 نفر از جوانان در معادن «گل گهر» از کار بیکار شده و با وجود آنکه با شخص رئیس جمهور، معاون وی، مدیران تهیه و تولید و همه افرادی که باید در این راه همراهی کنند مکاتبه کرده‌ام اما تاکنون فریاد این پا برهنه‌ها که 4 ماه است حقوق  دریافت نکرده‌اند به نتیجه نرسیده است و به جد باید در پایان سال باید به فکر کارگران محروم و زحمت‌کش باشیم.

حسن‌پور بیگلری ضمن قدردانی از وزیر کار که اقدامات خوبی در سطح استان کرمان انجام داده است، تاکید کرد: سوال مردم این است که چگونه می‌شود بیمه ضعیف‌ترین افراد جامعه یعنی زنان قالیباف و کارگران ساختمانی در حال قطع شدن باشد؟

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست من از هیات محترم مجلس و دولت این است که در آستانه تصویب برنامه ششم توسعه فکری به حال کمیته امداد و بهزیستی کنید، 10 سال است حقوق کارکنان کمیته امداد و بهزیستی تغییری نکرده، آیا در این 10 سال نیز حقوق نمایندگان مجلس و کارمندان نیز افزایش نداشته است؟ فکری به حال کمیته امدادی‌ها، بهزیستی‌ها و مجموعه سازمان‌های و ارگان‌های از این دست شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet